Sacha Boey'in sözleşme detayları belli oldu

Sacha Boey'in sözleşme detayları belli oldu

Sacha Boey'in sözleşme detayları belli oldu

Kısa süre önce 23 yaşındaki Danimarkalı stoper Victor Nelsson'a da 300 bin Euro zam yapan ve yıllık ücretini 1.2 milyon Euro'ya çıkaran Galatasaray Yönetimi, sezon öncesi kadroda düşünülmeyen ve kampa dahi götürülmeyen ancak müthiş bir form grafiği yakalayan 22 yaşındaki sağ bek Sacha Boey'in maaşında iyileştirmeye gitti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Maçsız haftayı fırsat bilip kadrodaki genç ve mutsuz oyuncuların mukavelelerini iyileştirmeye karar veren Galatasaray, Victor Nelsson'dan sonra, bu sezon müthiş bir form grafiği yakalayan ve Fransız kulüplerinin radarına giren 22 yaşındaki sağ bek Sacha Boey için de harekete geçti.

GÖRÜŞMELER OLUMLU GEÇTİ

Galatasaray ile Sacha Boey arasında başlayan kontrat görüşmeleri, kısa sürede mutlu sonla tamamlandı. Geçtiğimiz sezon başında 1 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer edilen ve 480 bin Euro yıllık ücret kazanan 22 yaşındaki futbolcu, uzun süredir talep ettiği zamlı sözleşmeyi kaptı.

UEFA Ülkeler Sıralaması'nda son durum

UEFA Ülkeler Sıralaması'nda son durum

BÜYÜK ZAM

Yapılan yeni anlaşmaya göre Boey, bu sezon da dahil olmak üzere artık senelik 1 milyon Euro kazanacak. Yeni sözleşmedeki en dikkat çeken detay ise serbest kalma maddesi.

SERBEST KALMA BEDELİ

Buna göre Boey, 13 milyon Euro ödenmesi halinde istediği kulübe gidebilecek. Özellikle bu sezon müthiş bir çıkış yakalayan genç futbolcuyu, Fransız kulüplerinin yakından takip etmeye başladığı ve devre arası gelmeden kulübün ciddi tekliflerle karşılaşabileceği ifade ediliyor.

SIRADAKİ İSİMLER ONLAR

Kısa süre önce 23 yaşındaki Danimarkalı stoper Victor Nelsson'a da 300 bin Euro zam yapan ve yıllık ücretini 1.2 milyon Euro'ya çıkaran Galatasaray Yönetimi, böylece BAY haftasında genç ve mutsuz oyuncuların moralini ciddi anlamda yükseltmiş oldu. Şimdi sırada Kerem Aktürkoğlu ile Yunus Akgün'ün sözleşmeleri var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İki gençle de görüşmelerin başladığı öğrenildi. 10 milyon TL alan Kerem'e yaklaşık 18 milyon TL, 900 bin TL kazanan Yunus'a da 15 milyon TL'lik teklif yapılması gündemde. Görüşmelerin BAY haftası bitmeden tamamlanması planlanıyor.

(Fanatik)