hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsunspor'da Hüseyin Eroğlu dönemi sona erdi

  Samsunsporda Hüseyin Eroğlu dönemi sona erdi
  expand

  Trendyol Süper Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor'da teknik direktör Hüseyin Eroğlu ile yollar ayrıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trendyol Süper Lig'de 5 maç sonunda galibiyetle tanışamayan ve 1 puanla son sırada yer alan Yılport Samsunspor'da teknik direktör Hüseyin Eroğlu ile yollar ayrıldı. Kırmızı-beyazlı takım, tecrübeli teknik adam yönetiminde geçtiğimiz sezon Süper Lig'e yükselme başarısı gösterdi ancak bu sezon oynadığı 5 maçta sadece 1 beraberlik alabilirken 4 maçtan mağlubiyetle ayrıldı. 

  SAMSUNSPOR'UN AÇIKLAMASI:

  Teşekkürler Hüseyin Eroğlu!

  11 yılın ardından Süper Lig hasretine son veren Şampiyonluğumuzun mimarlarından Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ile bugün yapılan görüşmelerin ardından iyi niyet ve profesyonellik çerçevesinde karşılıklı olarak yollarımızın ayrılması konusunda mutabakata varılmıştır.

  Kıymetli Hüseyin Eroğlu'na, Samsunsporumuza yaptığı katkılar ve yaşattığı mutluluklar için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

  EROĞLU'NDAN SAMSUNSPOR'A VEDA

  Yazılı olarak ayrıldığını açıklayan Hüseyin Eroğlu, “Samsunspor camiasına; İnsanın hayatında asla unutmayacağı günler vardır; evlilik, çocuklarının doğumu, evladının ilk konuşmaya başlaması. Biz teknik direktörler ise ne acıdır ki bunların çoğunu yaşayamayız. Çocuğun ‘Baba’ derken, sen çok uzaklarda, 90 dakikalık bir heyecan için can alıp, can verirsin. ‘Baba’ olmakla ‘teknik direktör’ olmak arasında tereddüt bile etmezsin belki de, direkt çıkarsın sahaya. Niye alıyoruz bu kararı hiç düşündünüz mü? Para-pul mu? Hiç değil. Çünkü görev ve sorumluluk, binlerce insanın beklentisini karşılamak ve bir kentin umutlarını yeniden yeşertebilmek, öylesine keskin bir duygu ki, önüne geçemezsiniz. Alır götürür sizi. Samsunspor ile Eylül 2022’de sözleşme imzaladım ve 11 yıl aradan sonra şampiyon olan kadronun bir ferdi oldum. Bu şampiyonluk, kalbimin en güzel yerinde sonsuza kadar yaşamaya devam edecek, bundan emin olun. Geçen yıl ‘Formanın arkasındaki isim değil, göğsündeki arma önemlidir’ demiştim. Bugün de ‘Sahanın kenarındaki isim değil, arma önemlidir’ diyerek Samsunspor’a veda ediyorum. Her şey ama her şeyin en güzeline layık Atatürk’lü Arma’ya hizmetim süresince bana destek olan Başkanımız Yüksel Yıldırım, yönetim ve icra kurulumuz, taraftarımız, medyamız, kulüp personelimiz, ekibim ve futbolcu kadrosuna çok teşekkür ediyorum” dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow