Selçuk İnan: 3-4 sene daha oynamak istiyorum

Selçuk İnan: 3-4 sene daha oynamak istiyorum

7 sezondur Sarı-Kırmızılı formayı giyen Selçuk İnan, geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın kaptanı, “3-4 sene daha oynamak istiyorum. Bir yıl sonra kariyer planlamam için bir şey söyleyebilirim” dedi.

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, basın mensuplarının ortak sorduğu soruların yanı sıra Aslan’ın kamp çalışmaları için İsviçre’de bulunan muhabirimiz Metin Karabaş’ın sorularına da özel olarak cevap verdi. Takımdaki geleceği hakkında konuşan 33 yaşındaki futbolcu, “En az 3-4 sene daha oynamak istiyorum. Birkaç yıl sonra kendimi hazır hissetmezsem başka bir plan yapabilirim. Sözleşmem bittiğinde gel derlerse geliriz, git derlerse gideriz. Bir yıl sonra kariyer planlamam için net bir şey söyleyebilirim. Ama şu bir gerçek ki kendimi Galatasaray’a adadım” dedi. İşte Selçuk’un açıklamalarından ön plana çıkanlar:

‘Önce gruptan çıkmalıyız’

Muslera dışında Şampiyonlar Ligi’nde başarı yaşamış oyuncumuz kalmadı. Bu bence bir avantaj da olabilir. Çünkü orada yani Şampiyonlar Ligi’nde oynamak isteyen çok oyuncu var takımımızda. Ama gruptan çıkmak birinci hedefimiz. Doğruyu söylemek gerekirse çok güçlü rakiplerin gelmesini istemem. Çünkü gruptan çıkmak istiyorsanız büyük takımlarla sonra karşılaşmak daha mantıklı.

Son şampiyonluğumuz, Galatasaray’ı seven bir futbolcu ve taraftar olarak en önemli şampiyonluklardan biriydi. Çünkü kulüp için önemliydi. Bir çok zorluklara göğüs gerdik. Sıkıntılı zamanlardan geçtik ama bu kazanılmış şampiyonluk kulübün geleceği açısından çok önemliydi. Fenerbahçe Stadı’nda kazanılan şampiyonlukta olduğu kadar sevinmiştim. Ülkemize daha önce yaşattığımız başarılar gibi başarılar yaşatmak istiyoruz ama bunun yolu da şampiyonluktan geçiyor. Bu senenin zor olacağının farkındayız.

Hırvatistan, Belçika... 10 yıldır beraber oynayan takımlar. İstikrar çok önemli. Belki bir turnuvaya giderseniz hiçbir şey yapamazsınız, ikinciye gidersiniz yine bir şey yapamazsınız ama üçüncüsünde elbet bir şey yakalarsınız. Yani sürekli Dünya Kupası, Avrupa şampiyonalarında olmamız gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’nde olmamız gerekiyor. Ondan sonra başarı beklemek gerekiyor. Biz toplum olarak biraz sabırsızız.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS