hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şenol Güneş: Dele Alli'den haber alamıyoruz

  Şenol Güneş: Dele Alliden haber alamıyoruz
  expand

  Beşiktaş, Süper Lig’in 27’nci haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Nevzat Demir Tesisleri’ndeki idman öncesinde teknik direktör Şenol Güneş, açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir çok oyuncunu milli takımda olduğunu dile getiren Şenol Güneş, “Salih Uçan özel izni durumu yarın takıma katılacak. Tayyip Talha'nın sakatlığını biliyorsunuz. 7-10 gün daha devam edecek. Derbiye kadar düzelir diye umutluyuz. Rosier boğazından ameliyat oldu. Hafta sonundan itibaren takıma katılacağını düşünüyoruz. Gedson dişi sebebiyle bir ameliyat geçirdi. Cumartesi gününden sona idmanlara başlar. İzin verdiğimiz Dele Alli de gelemedi. Haber almaya çalışıyoruz. Telefonla ulaşamadık. İnşallah kaza geçirmemiştir. Haftaya cuma günü tüm takım toplanmış olur. Derbinin pazar günü olma ihtimali var” diye konuştu.  

  “GHEZZAL'IN YETENEĞİ BELLİ”

  Şenol Güneş, Ghezzal'ın yeteneğinin belli olduğunu ifade ederek, “Yavaş yavaş tam oynamaya başlayacak. Beşiktaş için yeni transfer ettik sayılabilir” şeklinde konuştu. 

  “BU KARARIN 1 AY SONRA DEĞİŞEBİLECEĞİNİ DE DÜŞÜNÜYORUM”

  Tecrübeli teknik adam, TFF'nin ligden düşecek takımlara ilişkin aldığı karar hakkında, “Bizimle konuşmadılar. Gelecek sezonun prosedürünün bugünden açıklanması lazım. Herkes ona göre hazırlık yapmalı. İstişareye ihtiyaç var. Bu kararın 1 ay sonra değişebileceğini de düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

  “BU BİR ADALETSİZLİKTİR”

  Güneş, TFF’nin ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK ile ilgili kararı sonrası rakiplerden 2 deplasman fazla oynayacak olmalarına ilişkin şunları söyledi: “Bu bir adaletsizliktir. Karara uyduk ama suçlanan olmamamız lazım. TFF’ye katılmadığım yüzde 80 konu var ama buna rağmen işimizi yapmak zorundayız. Birileri kuralları bozuyor. Herkes şikayetçi. Bir sıkıntı var. Bunlar seyirciyi kaçırıyor. Üzülüyorum ama fikrimi söyleyeceğim. Kişiler devamlı müdahale etmemeli. Şu an iyi bir durum değil. Ortalık toz duman.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “DEDİKODULARIN VE BOŞ KONUŞMALARIN KİMSEYE YARARI YOK”

  Depremin herkesi üzdüğünü ancak sonrasında hemen kavgaya başlandığını ifade eden Şenol Güneş, “Demek ki özümüzde yanlışlık var. Dürüstlüğün açık olmamanın sıkıntılarını yaşıyoruz. Kavga olmasından diye özverili olmak durumundayız. Depremde zemin ve bina önemli diyorlar. Binanın da kolonları önemli. Sağlam temellerin olduğu yerde diğer sıkıntılar önemli değil. Vız gelir tırıs gider. Biz de vız gelir tırıs gider binayı yıkıyor. Futbolu darmadağın ediyor. Bunları ciddiye almıyorum. Dedikoduların ve boş konuşmaların kimseye yararı yok. Dürüst müyüz yoksa kaostan beslenmek mi istiyoruz? Bunları ayırmazsanız fırtınanın içinde boğuluruz. Samimiyetin ve iyi niyetin olmadığı bir yerde sevgi kirlenmişse ve saygı da yoksa araya gelmeniz resim çektirmek olur. Bu birliktelik olmaz. Tartışalım, kavga etmeyelim” dedi.

  “KULÜBÜN YAZISINA AYNEN KATILIYORUM”

  Şenol Güneş, Beşiktaş Kulübü’nün yaptığı açıklamaya katıldığını ifade ederek, “Bütün takımlar desinler. Madem ki bu kadar açığız o zaman her şeyi açık oynatalım. Yazısı hoşuma da gitti. Burada dursun. Haksızlık yapanlara suçlama yapılsın. Bu ifadelere yapılmasın. Beşiktaş herkes için bir şeyler istedi. Kapsayıcı ve toparlayıcı bir açıklama” diye konuştu. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow