Son dakika... Fenerbahçe'de derbi planı hazır!

Son dakika... Fenerbahçe'de derbi planı hazır!

Son dakika... Fenerbahçe'de derbi planı hazır!

Galatasaray derbisine 5 gün kala Fenerbahçe’de takımın en büyük gücü savunma hattı olacak. Teknik ekip 3’lü savunmaya da 4’lü savunmaya da hazır bir şekilde planlarını yapıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fenerbahçe’de Galatasaray derbisinin hazırlıkları yoğun bir biçimde devam ediyor. Derbiye 5 gün kala sarı-lacivertlilerde özellikle savunma hattı büyük önem taşıyor.

Teknik ekip hem 3’lü savunma hem de 4’lü savunma için planlarını hazırlıyor. 3’lü savunma hattında Tisserand’ın sakatlığını atlatması bekleniyor. Serdar Aziz de artık iyileşti. Kim Min Jae ve Szalai de zaten hazır durumda. Novak ise alternatifler arasında.

4'lü savunmada sağa Nazım, sola Novak

4’lü savunma hattı oluşturulursa da Nazım Sangare’nin sağ beke geçmesi, Novak’ın da sol bekte olması düşünülüyor. Kim-Szalai tandeminin de derbide olması hedefleniyor. Öte yandan Tisserand’ın sağ bek olarak da oynayabilmesi avantaj oluşturuyor. Tisserand’ın hem 3’lü hem de 4’lü savunmaya uygun olması dikkatlerden kaçmıyor. Aynı şekilde Szalai’nin de sol bek özelliği bulunuyor.

Vitor Pereira, 3’lü ve 4’lü savunma düzenlerinde oynamada sıkıntı çekmiyor. Hafta sonuna kadar rakip analizleri, antrenmanlar ve futbolcuların son fiziki durumlarına göre bir karar verilmesi amaçlanıyor.

Szalai-Kim merakı

Süper Lig’de kaderini belirleyecek Fenerbahçe’de Galatasaray maçında Kim Min Jae ve Attila Szalai ikilisi büyük önem taşıyacak. Şu anda Güney Kore Milli Takımı’nda olan Kim ve Macaristan Milli Takımı’nda yer alan Szalai’nin yarından itibaren takıma katılması bekleniyor.

Szalai-Kim savunmasının Galatasaray derbisinde en önemli koz olması bekleniyor.

(Milliyet)