Son dakika... Fuat Çimen: Bu seçimi alacağımıza eminiz

Son dakika... Fuat Çimen: Bu seçimi alacağımıza eminiz

Son dakika... Fuat Çimen: Bu seçimi alacağımıza eminiz

Beşiktaş Kulübü'nün 29 Mayıs'ta yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkan adayı olan Fuat Çimen, "Biz Beşiktaş için son umuduz, köprüden önceki son çıkışız" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çimen, basın mensuplarıyla buluştuğu kahvaltıda açıklamalarda bulundu. Seçimi kazanacaklarına inandığını belirten Çimen, "Bu seçimi alacağımıza eminiz, hiç kuşkumuz yok. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın projelerini Ahmet bey de takip ediyordur. Onun böyle bir yönetim kurulu olduğunu düşünmüyorum. Bence Ahmet bey de oy verme kabinine girdiğinde bizi seçecek. Hesap soracağız diye gelen birbirinin devam olan yönetimleri matruşka yönetimler olarak görüyorduk. 29 Mayıs'taki seçimde matruşka yönetimlerin son bulacağı seçim olacak. Biz Beşiktaş için son umuduz, köprüden önceki son çıkışız" şeklinde konuştu.

Fuat Çimen, yaptırdıkları anketlerde önde olduklarını ifade ederek, "İkili seçimlerde Beşiktaş istatistiği 4-5 bin katılım şeklinde. Saha anketlerinde ve genel kurul üyeleri arasında yapılan anketlerde başta çıkıyoruz. Çok büyük fark yok, katılım yükseldikçe teveccüh bize doğru dönüyor. Genel kurul üyelerinin durumdan memnunsa Ahmet beye, değillerse bize oy vermesi gerekiyor. Şikayet ediyorsunuz, oy vermeye gelmiyorsunuz, o zaman şikayet etmeye hakkınız yok. 29 Mayıs Beşiktaş'ta demokrasi şöleni olmalı. Beşiktaş'ın son 40 yıldır en kötü istatistiklerini yapan yönetimden memnun olanlar Ahmet beye versinler" diye konuştu.

Göreve geldikten sonra ilk işlerinin siyah-beyazlı kulüpte iç denetimi gerçekleştirmek olduğunu vurgulayan Çimen, "İlk yapacağımız iş mazbatamızı aldıktan sonra çok iyi bir iç denetim yapacağız. Öncelikle giderleri kapatmamız lazım. Kasa kolaylığı, Beşiktaş'ın kasasının kolayca açılması para saçılması olmuş. 2 senedir Beşiktaş'ın bu borç sarmalından nasıl kurtulabilir, Beşiktaş nasıl daha iyi yönetilebilir diye dünyadaki örnekleri Beşiktaş'a uygun hale getirmeye çalıştık. Tüm motivasyonumuz Beşiktaş'ı Beşiktaşlılarla birlikte katılımcı bir yönetim haliyle yönetmek" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Futbolcu transferlerinde önceliğin Beşiktaş'ın lehine sözleşmeler yapmak olduğunu dile getiren Çimen, "Dijital varlık projemiz var, stat isim hakkı ile ilgili görüşmelerimiz var. 14 futbolcumuzun sözleşmesi bitti. Yeni yapılacak sözleşmelerde kaynağından sporcular alıp Beşiktaş'ın menfaatine sözleşmeler yapacağız. Beşiktaş'ın parasının savrulmaması için önlemlerimiz var. Mali disiplini sağlayıp, Beşiktaş'ın borçlanmaması ve borcun azaltılması için çalışacağız. Bunu yaparken de yarışmacı olacağız. Enkaz devraldık edebiyatı yapmayacağız, çünkü her gelen böyle geldi. Biz Beşiktaş'ı devralacağız" diye konuştu.

"Paralı başkanlar doğru yönetmiyorlar" diyen Çimen, şöyle devam etti;

"Paris Saint Germain'in çok paralı başkanı var ama Şampiyonlar Ligi başarısı ne? Paralı başkanına rağmen çok borçlanan bir kulüp. 6 milyon dolar borçtan 450 milyon dolar borca ulaşan bir Beşiktaş var. Demek ki paralı başkanlar doğru yönetmiyorlar. Buraya lazım olan finans aklı bir yönetim. Biz Beşiktaş'ın parasını cebimizdeki para olarak görüyoruz, paralı başkanlar böyle görmemişler. Bu parayı ne kadar temkinli harcayacağımızı da biliyoruz. Savrulan Beşiktaş'ın parası. Biz Beşiktaş'a küskün herkesle barışacağız. Ben Beşiktaş başkanıyım benim ayağıma gelsinler diye beklemeyeceğim, ben herkesin ayağına gideceğim. Beşiktaş içerideki parçalanmalardan dolayı dışarıya karşı diri değil. Kulüpler Birlği'nde oy temsilinizi Trabzonspor yapıyor. Bu kadar mı insan kaynağımız yok. Biz bu konularda da etkin, liyakatli isimlerin gelmesi konusunda Beşiktaş'ın unsurlarını, kaynaklarını sonuna kadar kullanacağız. Beşiktaş'ı ayağa kaldırmak sadece Beşiktaşlılarla mümkün." 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öte yandan Çimen, 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacak idari ve mali genel kurulda Ahmet Nur Çebi yönetimini ibra etmeyeceklerini söyledi.

Beşiktaş'ın futbol yapılanması hakkında bilgileri ise Çimen'in yönetim kurulu üyelerinden Ercüment Meriç Öztürk anlattı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öztürk, şöyle konuştu;

"Sportif direktörlük havada kalan bir kavram. Kişiye göre pozisyon oluşturulan bir olgu. Kulübü idari ve sportif olarak ikiye bölüp yeniden yapılandırmak istiyoruz. İspanya, Almanya, İngiltere ve Portekiz'deki futbol akıllarıyla son 1 senedir fikir alışverişinde bulunduk. Türkiye'nin kendi dinamikleri var. Her sistemin içinden alabileceğimiz güzel yanları bu dinamiklerle birleştirerek buna uygun futbol aklıyla ilgili karara vardık. Avrupa'dan bir futbol aklıyla prensip anlaşması yaptık. Duyulduğunda kimsenin aklında soru işareti bırakmayacak, Türkiye'ye gelmesine inanmanın zor olduğu bir isim. Kendi işine karışılmayacak. Haziran ayının ilk haftası itibariyle ekip olarak Türkiye'ye gelecekler. Hocamızla konuşacaklardır. Mutlaka onun da aklında çeşitli isimler vardır. Sportif direktör futbol konusunda tek yetkili olacak. Hala Talisca, Aboubakar, Sörloth konuşuluyor. Bunun için sportif direktöre ihtiyaç yok. Transferde bonservisine 8-10 milyon avro verilen isimler olmayacak. Düşük bütçeyle yarışmacı bir takım kurmak istediğimizi söyledik."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber