hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA | Galatasaray'da görevinden ayrılan Erden Timur'dan açıklamalar!

  SON DAKİKA | Galatasarayda görevinden ayrılan Erden Timurdan açıklamalar
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Galatasaray Sportif A.Ş'deki görevinden ayrıldığını açıklayan Başkanvekili Erden Timur, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayrılık süreciyle alakalı açıklamalarda bulunan Erden Timur, basın toplantısının kolay olmayacağını vurguladı. İşte Timur'un açıklamaları:

  "Kolay bir basın toplantısı olmayacak tabii. Elimde olmayan nedenlerden dolayı 1 aydır, belki 1 ayı daha geçkindir gündemi meşgul ettiğim için kamuoyundan özür diliyorum."

  "Ben şampiyonluktan 1-1.5 ay önce başkanımıza konuyu ilettim. Yönetim listesi verilmeden önce, yönetimde olmamla ilgili kendi talebini iletince, yakın çevreme de söylüyorum, o zaman ilettim."

  "Şampiyonluk yarışında olmayacağımı söylemem imkansızdı. Görevim devam ediyor demek durumundaydık. Sonrasında kutlamalara limon sıkmak istemedim. Perşembe günü bir transfer toplantısı oldu. Bir de sponsorluk meselesi var takip ettiğim inşallah bitirmiş olacağız onu da."

  "Konu şuna döndü, nazlandı falan. Öyle olmadı. İzah edeceğim. Şampiyonluk gününe kadar kimse böyle bir şey diyemezdi. Reddederdim. Şampiyonluk en önemli şey. 2 gün sonra açıklayabilirdim ama öyle değil. Süreç uzadıkça zarar verdiğimi bile bile devam etmem gerekiyordu. Yazılı açıklamadan basın toplantısına dönmemin nedeni bana gönderilen şahsi mesajları, okusanız ağlarsanız, bunlar camiadan önemli insanlar, özellikle göndermişler. sosyal medyadaki bot hesaplara, bu şeyleri göndererek, biz kaç yaşında insanlarız, bizleri de reddediyor, bu işin altında başka bir iş var diye herkese bir servis. Allah'ın işi ya bu, tanımadığım insandan öğrendim bunu. Onlara yakın birisi herhalde, bilmiyorum. İnsani değerlere değer veren biri. Hep bu insanların içerisindeyim, herhalde 1 yılı aşkındır olumlu hiçbir şey duymadım abi, sen bize şeytan gibi anlatılıyorsun dedi. Bu maksatlı şeyi gördükten sonra ben anlatayım dedim."

  SON DAKİKA | Galatasarayda görevinden ayrılan Erden Timurdan açıklamalar

  "Kasıtlı ve organize iftiralara 14 aydır dayanmamın tek sebebi Galatasaray. Başka tutunacak bir dalım kalsa, hiçbir şekilde bu kararı almazdım. Ne arsızlığımız ne namussuzluğumuz kaldı. Taraftar bırakmamamı istiyor, ben de bırakmak istemiyordum. Bu işten nemalanan iğrenç bir insan olsam bırakmazdım."

  "Tüm bu yaşananlardan sonra, bırakmam için yapılmış da olabilir, yapabileceğim bir şey kalmıyor. Tutmayı düşündüğüm tüm dallar da kırıldıktan sonra artık maalesef ayrılıyorum. Divan Kurulu'nda konuşulanlara alınmışım, ağlamışım... Yok öyle bir şey. Ben nazlı gelin miyim? 80 milyarlık şirket sahibiyim, bana 'komisyoncu' dediler. Sizce Galatasaray'ın en büyük sorunu bir sene daha şampiyon olup olmaması mı, yoksa Galatasaray her ivme kazandığında Galatasaray'a bu kadar bela açan, insanları kirleten bu kötü siyaset mi? Hangisi daha büyük problem?

  SON DAKİKA | Galatasarayda görevinden ayrılan Erden Timurdan açıklamalar

  "Icardi çok özel bir insan. Onunla neler yaşadığımı hiç konuşmadım ama duygundan neler yaşadığını anlar. Benim sürekli arkamda duran çok az sayıda insandan birisiydi. Benim ayrılığımdan dolayı takımdan ayrılacağını düşünmüyorum.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow