Jorge Jesus'tan Arda Güler yorumu

Jorge Jesus'tan Arda Güler yorumu

Jorge Jesus'tan Arda Güler yorumu

Süper Lig’in 21’inci haftasında Fenerbahçe, konuk ettiği Kasımpaşa’yı 5-1 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, ana hedefleri olan galibiyeti elde ettiklerini ifade ederek, “Bugünkü ilk hedef 3 puan almaktı, farklı bir galibiyet elde ettik. Maç içinde güçlü olduğumuz anlar vardı. Bazı anlarda güçlü değildik ama doğal hiçbir takım sürdüremez. Buna rağmen takım kimliğini, özgüvenini kaybetmedi. Kısa süre içinde skoru çevirmeyi başardık, sonrası ise kolay oldu” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Jayden Oosterwolde hakkında konuşan Jesus, “Böyle sol bek bulmak kolay olmadı. Aynı zamanda yabancı sayılmayacak statüde oyuncu arıyorduk. Bu yaşta bu fizikte teknik heyetin ihtiyaçlarını karşılayacak oyuncu bulmak kolay olmadı. Bu oyuncuya inandık. İdmanlarda onun yeteneklerini görme fırsatımız olacak. Takıma güç katacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“ARDA GÜLER BUGÜN SAHADA YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ”

Jesus, rakiplerin kendilerini daha iyi tanıdığını ifade ederek, “Biz de aynı şekilde rakipleri daha iyi tanıyoruz. Fenerbahçe saha içinde her zaman aynı oynamıyor. Maç içinde pozisyon ve diziliş değişiklikleri yapıyoruz. Arda Güler ise bugün sahada yeteneklerini sergiledi. Pas açılarını kolay bulabilen bir oyuncu. İyi bir futbol oynadı. Performansını yavaş yavaş yukarı çekiyor. Fenerbahçe’nin 23 futbolcusu var. Oynadığımız her maçtan önce strateji belirliyoruz. Hangi oyuncu daha fazla fayda sağlar diye bakıyoruz. Kafamızda belirli bir 11 yok. Her maç bu isimler değişebilir” dedi.

“ÖNDE BASKILI OYUN OYNADIK”

Sahada önde baskılı oynadıklarını dile getiren Jesus, “Gol bulduk bazı maçlarda bunu isteseniz bile yapamıyorsunuz. Bizim stratejimizde ve taktiğimizde değişiklik yok. Rakibin nasıl önlem aldığıyla ilgisi var” ifadelerini kullandı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı

SELÇUK İNAN: ZOR BİR MAÇ OLDU

Kasımpaşa Teknik Direktörü Selçuk İnan ise zor bir maç olduğunu ifade ederek, “Skordan dolayı zordu ve üzüldük. Aslında maça tam istediğimiz gibi başladık. 1 haftadır bu şekilde çalıştık. Rakibin zaaflarını ve güçlü yanlarını biliyorduk. Öne de geçtik ama böylesine maçlarda büyük takımlara karşı oynadığınız zaman oyuncu kalitelerini de göz önünde bulundurunca basit hatalarla cezalandırılabiliyorsunuz. Oyuncularıma mücadele öncesinde; çok iyi mücadele etmeliyiz, kendi oyun anlayışımız var en az riskle oynamamız gerektiğini söylemiştim. Sonrasında gelen 2 gol ilk yarıda bizi düşürdü. İkinci yarıda da stratejimiz vardı ama erken yediğimiz gol ve sonrasında baz almadığım bölüm oldu. Puan ya da puanlar almak istiyorduk. Çok önemli Giresunspor maçımız var onu düşünüyorum şu an” dedi.

“TAKIM İÇİN EN İYİ HANGİ FUTBOLCU OLACAKSA GEREKLİ YERLERE TAKVİYE YAPILACAKTIR”

Selçuk İnan, çıkış planı ve takıma yapılması planlanan takviyeler hakkında ise “Şu an için net bir şey söyleyemem çok kurumsal bir takım. Bunun için de çalışıyorlar biz de kafa yoruyoruz takım için en iyi hangi futbolcu olacaksa gerekli yerlere takviye yapılacaktır. Ben hep nasıl puan alırız onun peşindeyim. Kolay değildi son haftalardaki maçlarımız. Her şey Giresunspor, Hatayspor ve Antalya maçı üzerine. Ne gerekiyorsa her şeyi sahaya yansıtacağız” diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

“SONUNU GETİREMEDİK ÜZGÜNÜM”

Arda Güler ve Zajc’ın bir arada oynamasının kendileri için sürpriz olup olmadığı sorulan Selçuk İnan, “Sürpriz olmadı hocaları böyle değişiklikler yapıyor. Çok önemli oyunculara sahipler. Ben daha çok tahmin etmiştim bunu ama biz kendi tarafımıza bakıyoruz. En nihayetinde sonunu getiremedik, üzgünüm” şeklinde konuştu. 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber