hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Nihat Özdemir MHK kararıyla ilgili konuştu

  Son dakika... Nihat Özdemir MHK kararıyla ilgili konuştu
  expand

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinden yayınlanan MHK açıklamasında içerisinde Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus gibi isimlerin bulunduğu hakemler sezonun geri kalan bölümünde görevden alındı. TFF Başkanı Nihat Özdemir konuyla ilgili ilk kez konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu (MHK), Süper Lig'de görev alan hakem kadrosunu yeniden belirlerken 13 ismi listeden çıkardı.

  Yapılan açıklamaya göre Süper Lig'de düdük çalan; Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık, Aldulkadir Bitigen, Fırat Aydınus, Bahattin Şimşek, Burak Şeker, Suat Arslanboğa, Hüseyin Göçek, Mert Güzenge, Tugay Kaan Numanoğlu, Alper Ulusoy, Halis Özkahya listeden çıkarılırken Özgür Yankaya sadece VAR hakemi olarak görev alacak.

  LİSTELERE İLK TEPKİ

  Merkez Hakem Kurulu’nun Süper Lig hakem listesini yenilemesine ilk tepki Kulüpler Birliği Vakfı’dan geldi. Birlik, alınan kararlarda kendilerinin hiç bir şekilde bilgisi ve dahlinin olmadığını ifade etti. Fenerbahçe de yazılı bir açıklama yaparak, “Bugün yaşananlar, Türk futbolunda yaşananlara dair duyduğumuz kaygıların hiç de yersiz olmadığını hatta bu kaygılarımızın az bile kaldığını net bir şekilde göstermiştir” ifadesini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GÖZLEMCİLER DE GİTTİ

  MHK’nin açıkladığı Süper Lig gözlemci listesinden çıkarılan önemli isimler bulunuyor. Mustafa Çulcu, Ünsal Çimen, Taner Gizenci, İbrahim Aksoy, Mustafa Arslan, Somer Karakaş, Süleyman Abay, Ahmet İbanoğlu gibi gözlemciler artık maç alamayacak. A klasmanında ise Ali Uluyol, Mesut Çarık, Sami Şamar, Fethi Serkan Koçak, Murat Türker ve Muammer Tokat gözlemcilik yapamayacak.

  NİHAT ÖZDEMİR'DEN AÇIKLAMA

  NTV Spor'un sorularını yanıtlayan Nihat Özdemir, konu hakkındaki görüşünün attığı imza ile ortada olduğunu vurguladı.

  "Merkez Hakem Kurulu'ndan hakemlerle ilgili bir karar geldi. Ben de federasyon başkanı olarak konuyu yönetim kurulumuza taşıdım." diyen Özdemir oy birliği ile karar aldıklarını açıklarken, "Gelen tepkilerle ilgili bir yorumum olmaz. Kararımız kesindir." dedi.

  FIFA ve UEFA ne diyecek?

  Aralarında Cüneyt Çakır ve Ali Palabıyık gibi iki üst düzey hakemin klasman dışında bırakılmasından sonra, gözler FIFA ve UEFA’ya çevrildi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun alınan son kararın ardından, özellikle uluslararası düzeyde maç yöneten hakemlerin durumu ile ilgili bilgi vermesi gerekiyor. İki kurumun da gerekli değerlendirmeyi yaparak Çakır ile Palabıyık’a artık Avrupa’da maç vermemesi bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow