Spor camiasından Erdoğan Demirören için başsağlığı mesajları

Spor camiasından Erdoğan Demirören için başsağlığı mesajları

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören hayatını kaybetti. Erdoğan Demirören'in vefat haberinin ardından spor dünyası, başsağlığı mesajlarını paylaştı.

Demirören Holding Başkanı Erdoğan Demirören 80 yaşında vefat etti. Spor camiası Erdoğan Demirören için başsağlığı mesajı yayınladı.


TFF'nin mesajı


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in babası, Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, iş dünyasının önde gelen ismi Erdoğan Demirören, bugün İstanbul'da vefat etti.


Türk sporuna önemli katkıları bulanan ve tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Erdoğan Demirören, Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu üyesiydi.


Türkiye Futbol Federasyonu olarak merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet; Yıldırım Demirören ve tüm Demirören ailesine, sevenleri ile iş dünyasına başsağlığı diliyoruz.


Türkiye Basketbol Federasyonu'nun mesajı


Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Demirören'in her zaman sporun içinde yer alan, değerli bir insan olduğunu dile getirerek, "Öncelikle hepimizin başı sağ olsun; Sayın Erdoğan Demirören, çok sevip saydığımız bir insandı. Ayrıca her zaman sporun içinde olan biriydi. Onu kaybettiğimiz için çok üzgünüm. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Yakınlarınızın kaybını böyle ansızın öğrendiğinizde acımız daha da derin oluyor. Biz de bu sabah aldığımız bu acı haber ile büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Erdoğan Bey çok değerli bir insandı. Çok babacan, çok sevecen, herkesle samimi diyalogları olan bir büyüğümüzdü. Allah mekanını cennet eylesin'' dedi.


Bugün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Demirören'in Türk sporuna olan katkısına da değinen Türkoğlu, ''Sayın Demirören, sporun içinde yer alan biri olarak tüm samimiyetiyle katkısını fazlasıyla gösteriyordu. Kendisinin başta golf olmak üzere spora duyduğu yakınlık, Yıldırım Bey'in de Türkiye Futbol Federasyonu içerisinde olması gibi faktörler bizleri gerçekten mutlu ediyordu. Böyle değerli insanları kaybetmiş olmak bizi üzüyor'' ifadeleriyle acısını paylaştı.


Erdoğan Demirören vefat etti


Türkiye Voleybol Federasyonu'nun mesajı


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'in babası, Demirören Holding'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Demirören'in hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
Merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet diliyor, Sayın Yıldırım Demirören başta olmak üzere değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.


Beşiktaş Kulübü'nün mesajı


Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı, kulübümüzün Divan Kurulu üyesi Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.


Kulübümüzün eski başkanlarından ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in babası, ülkemizin kıymetli sanayicilerinden Erdoğan Demirören, Türk Sporuna yaptığı önemli katkılarla daima hatırlanacaktır.


Merhuma Allah’tan rahmet, Demirören ailesine, Demirören Holding çalışanlarına, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.


Fenerbahçe Kulübü'nün mesajı


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’in babası, Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Demirören’in hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.


Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet diliyor, Sayın Yıldırım Demirören başta olmak üzere değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.


Meltem Demirören Oktay: Acımız büyük


Galatasaray Kulübü'nün mesajı:


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in babası Erdoğan Demirören’in vefat ettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.


Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, Demirören Ailesine, yakınlarına, iş ve medya camiasına başsağlığı dileklerimizi sunarız.


Göksel Gümüşdağ: Çok yönlü birisiydi


Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ "Hepimizin başı sağolsun. Türk sanayisi çok önemli bir insanı kaybetti. Golfle ilgiliydi, futbolla ilgiliydi, Beşiktaş'ta profesyonel futbol oynamış, son dönemde de medyayla ilgili bir girişimde bulunmuştu. Çok müteşebbis çok hayırsever bir insandı. Çok önemli bir tecrübe ve deneyimdi. Bence tüm camialar için büyük bir başsağlığı yaşıyor bugün. Demirören ailesine derinden başsağlığı diliyorum. Allah sabırlar versin. Kolay bir şey değil. Gerçekten büyük bir kayıp." diye konuştu.Göksel Gümüşdağ, Erdoğan Demirören'i CNN TÜRK'e anlattı


Başakşehir Kulübü'nün mesajı


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’in babası ve Demirören Şirketler Grubu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, Demirören ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.


Ergin Ataman: Üzüntümüz çok büyük


Üzüntümüz çok büyük. Kendisiyle hem birlikte çalışma onuruna sahip oldum hem de daha sonra uzun bir süre dostluğumuz devam etti. Büyük bir insan olmasının dışında futbolu da çok seviyordu. Beşiktaş onun aşkıydı, evladı gibiydi. Benim Beşiktaş'ta çalıştığım son sezonda da mali sıkıntılar yaşayınca Erdoğan Amca'ya gittik ve tek başına o sezon Beşiktaş Basketbol takımının tüm sorumluluğunu aldı. Deron Williams'ı getirmiştik. Böyle bir basketbolcunun Türkiye'ye gelmesine çok sevinmişti. O sezonu da 3 kupayla kapatmıştık. O kadar çok seviyordu, işin içindeydi ki neredeyse her maçtan sonra beni, oyuncuları ofisine davet eder, bizler konuşur sohbet ederdi. Mütevazı bir kişiliğe sahipti. Maddiyatın ötesinde manevi olarak gerçek bir spor adamıydı. Hiçbir zaman da ön plana çıkmadı. Türk sporuna, futboluna yaptığı katkılar hiçbir zaman unutulamaz.Ergin Ataman: Erdoğan Demirören'in katkıları unutulamaz


Ali Şen: Çok paylaşımcı bir insandı


Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Ali Şen, Erdoğan Demirören'in Beşiktaş zamanlarını anlattı.


"Süleyman Seba Beşiktaş'ın başına geldiği zaman iki şey derdi. Birinci Rahmi Koç, ikincisi Erdoğan Demirören... Beşiktaş'ı ayakta tutan, yardımlarını esirgemeyen Rahmi Koç ile beraber büyük katkıda bulundular. Futbolu çok severdi, Beşiktaş'ta oynadı. Beşiktaş Başkanı olması için teklif yapıldı. Yanındaydım, onları da kabul etmedi. 'Beşiktaş'a yardım etmek için koltukta mı oturmak lazım' derdi."


"Benim 55 yıllık çok yakın arkadaşım. 3 çocuğu terbiyeli başarılı bir şekilde gelişti. Erdoğan çok düzgün bir insandı. Bir halk insanıydı. Hepimizin başı sağ olsun, Allah rahmet eylesin. İnsani yönü çok fazla. Babadan kalma o ticaretin içinde yoğruldu, büyüdü. Nereden geldiğini hiç unutmadı. Erdoğan'la çok gezdik, çok beraber olduk. Çok paylaşımcı bir insandı, herkesin mutluluğunu isterdi."


Erdoğan Demirören'in vefatı ünlüleri yasa boğdu


Gençlerbirliği'nin mesajı


Türk sanayisinin duayenlerinden, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’in babası, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Demirören’in vefatından derin bir üzüntü duymaktayız. Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet diliyor, Sayın Yıldırım Demirören ve değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.Hidayet Türkoğlu: Erdoğan Demirören çok babacan, sevecen bir insandı


Bursaspor


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in babası ve Demirören Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefat haberini öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, Demirören ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.


Antalyaspor


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sn. Yıldırım Demirören’in babası, Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, başta Demirören ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.


Kayserispor


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören'in tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.Merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet; Demirören ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.


Sivasspor


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören´in babası, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve iş dünyasının önemli ismi Erdoğan Demirören bugün İstanbul´da vefat etti.
Türk sporuna önemli katkıları bulanan ve tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman merhum Erdoğan Demirören'e yüce Allah'tan rahmet; Demirören ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.


Rizespor


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in, babası, ülkemizin önemli işadamlarından Erdoğan Demirören’in, vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Erdoğan Demirören’e Allahtan rahmet, Demirören Ailesi başta olmak üzere yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.


Trabzonspor


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in babası Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Trabzonspor Kulübü olarak merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, Demirören ailesine başsağlığı, yakınlarına sabırlar dileriz.


Mustafa Denizli


Çok eski yıllarımdan, futbolculuk yıllarımdan tanıyorum. Oynadığım kulübe büyük yardımları dokunmuş bir insandı. Futbol yöneticiliği var. Beşiktaş'ta çalıştığım dönemde de çok birlikte olduk.78 yılında tanıştık, Onun bana sevgisi, benim kendisine olan saygım hiç eksilmedi, artarak devam etti. Dün de çok yakın bir arkadaşımı kaybetmiştim. İzmir'de Ümit Kayahan hocamızı kaybetmiştik. Döndüm, bu haberi aldım. Yaptıkları için kendisine minnettarım. Yardımsever, kendisini düşündüğü kadar başkalarını düşünebilen bir insan. İş dünyasında, spor dünyasında büyük katkıları olan bir insan. Mekanı cennet olsun.


Sadettin Saran


Binlerce insana istihdam yaratan önemli bir iş adamıydı. Allah rahmet eylesin. Başımız sağ olsun. Oğlu Yıldırım Demirören'den, eşten dosttan haber alıyorduk. Sürpriz olmadı, bekliyorduk. Başımız sağ olsun.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS