Stefan Kuntz: Bu artık gerçekleşmemiş bir hayal

Stefan Kuntz: Bu artık gerçekleşmemiş bir hayal

Stefan Kuntz: Bu artık gerçekleşmemiş bir hayal

Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevinden alınan Stefan Kuntz, sosyal medya hesabından bir veda mesajı yayınladı. Kuntz, "En büyük hayallerimden biri, Almanya'da ev sahibi olduğum Avrupa Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü olarak kenarda yer almaktı - ne yazık ki bu artık gerçekleşmemiş bir hayal olarak kaldı." ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Takım'daki görevinden alınan Alman Teknik Direktör Stefan Kuntz, sosyal  medya hesabından veda mesajı paylaştı. En büyük hayallerinden birinin Türk Milli Takımı ile Almanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na katılmak olduğunu ifade eden Kuntz, bunun gerçekleşmemiş bir hayal olarak kaldığını ifade etti.

Stefan Kuntz'un açıklaması şöyle;

Merhaba,

Türk Milli Takımı'nın baş antrenörlüğü görevimden alındığımı öğrendikten sonra kısa bir açıklama yapmak istiyorum.

Şu anda D eleme grubunda 10 puanla ikinci sıradayız, lider Hırvatistan ile puanlarımız eşit ve bu nedenle Almanya'da düzenlenecek 2024 Avrupa Şampiyonası finallerine katılma şansımız çok yüksek.

Antrenör ekibimle birlikte Türk Milli Takımı'nın başında çıktığım 20 maçta 12 galibiyet ve 3 beraberlik aldık. Güçlü rakipler Portekiz, İtalya, Hırvatistan ve Japonya ile oynadığımız 4 maçı ve Faroe Adaları ile oynadığımız 1 maçı kaybettik.

Göreve geldiğimde (2021) belirlediğim Katar'daki Dünya Kupası eleme maçlarına katılma ve Uluslar Ligi C Grubu'ndan B Grubu'na yükselme hedeflerine ulaştığımız için gururluyum.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oynadığımız 20 maçta 21(!) farklı oyuncuyla 46 gol attık ve 26 gol yedik.

Özellikle Salih Özcan (Bor. Dortmund) ve Ferdi Kadıoğlu'nu (Fenerbahçe) Türkiye'ye gelmeye ikna edebildiğimiz için çok mutluyum.

Benim ve antrenör ekibimin bir diğer hedefi de genç Türk yetenekleri keşfetmek ve teşvik etmekti. Görevde bulunduğum iki yıl içinde 22 oyuncu Türk Milli Takımı için ilk kez sahaya çıktı. Bu oyuncuların yaş ortalaması 23,27 idi.

Bu oyunculardan 10'u, aralarında Arda Güler'in (Real Madrid) de bulunduğu, çıkışlarının ardından daha prestijli kulüplere transfer oldu.
Bu noktalar bir antrenör olarak beni ve tüm antrenör ekibini gururlandırıyor.

Bu iki yıl boyunca eşlik edebildiğim tüm oyuncularıma, mükemmel bir iş çıkaran personelime, antrenör ekibime, Kenan Koçak, Jan Moritz Lichte ve Axel Busenkell'e ve beni hem Türkiye'de hem de Avrupa ve dünyada destekleyen tüm sevgili Türk futbolseverlere teşekkür etmek istiyorum.

Türk Milli Takımı'na ve özellikle Türk halkına başarılı çalışmalarımızın devam etmesini ve takımın Almanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanmasını diliyorum.

En büyük hayallerimden biri Almanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü olarak saha kenarında olmaktı - ne yazık ki bu artık gerçekleşmemiş bir hayal olarak kaldı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber