hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Stefan Kuntz: EURO 2024 ile ilgili memnun kalacağım tek şey, oraya katılmamız olacaktır

  Stefan Kuntz: EURO 2024 ile ilgili memnun kalacağım tek şey, oraya katılmamız olacaktır
  expand

  A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Ermenistan ve Hırvatistan karşılaşmaları öncesinde basın toplantısı düzenledi. Alman teknik adam Süper Lig'de bu sezon performansıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Ferdi Kadıoğlu ve Salih Uçan'la ilgili açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Ay-Yıldızlıların Ermenistan ve Hırvatistan ile oynayacağı karşılaşmalar öncesinde basın toplantısı düzenledi. Stefan Kuntz, Salih Uçan ve Ferdi Kadıoğlu için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Stefan Kuntz'un açıklamaları şu şekilde:

  "Kesinlikle gelecek sene Almanya'daki Avrupa Şampiyonası'nda olmalıyız. Bunu bekleyebilirsiniz. Bunu çok istiyorum. Bir Alman olarak Türk Milli Takımı'nı Almanya'da temsil etmek istiyorum. Takım halinde geldiğimizden beri iyi adımlar attık, iyi gelişiyoruz. Birçok yolculuk var önümüzde. Burada FIFA sıralamasında bizden üstün takımları yenmemiz gerektiğini biliyoruz. Hırvatistan, iki büyük turnuvada son 4'e kalmayı başardı. Takımımız da bulunan oyuncular, kalite ve performans yönünden EURO 2024'e gidebilecek seviyede."

  FERDİ KADIOĞLU İTİRAFI

  "Türk Milli Takımı'nı seçmeleri için Salih Özcan ve Mehmet Can'ın yanında Ferdi için de büyük çaba sarf ettik. Kariyerleri adına daha iyi olacağına ikna ettik. Yönetimle ileriye dönük neleri daha iyi yapabiliriz diye konuştuğumuzda bunu da görüştük. Hamit Bey de eski zamanlarından çok iyi bilir. Onların zamanında Avrupa büroları vardı. Gözlemciler vardı. Biz de bu konuda istişare ediyorduk. Mehmet Can, bugüne kadar hiç Milli Takım düzeyinde oynamadı. Bu yüzden alışması süre alacaktır. Onu dahil etmemizin sebeplerinden biri de bu aile ortamına adapte olmasını sağlamak."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "SALİH UÇAN BENDEN ÖZÜR DİLEDİ"

  "Salih Uçan'ın performansına göre Milli Takıma katılıp katılmayacağına karar vereceğiz. Salih Uçan konusunda bazı medyaya düşen açıklamalar vardı, çok olumlu olmayan. Salih, burada bir adım attı ve beni aradı, konuştu. Biz burada iki tarafın bakış açısını, olayı görüştük. Bu görüşmede o da benden bu tarz bir durumdan ötürü özür diledi. Ben ona 'Yaptığın çok doğru. İki kişi arasında herhangi bir anlaşmazlık varsa yine iki kişi arasında çözülmedir' dedim. O da bu adımı attı ve beni aradı. Bu konu benim için kapandı. Tayyip Talha'nın yerine şu an için kadroya bir oyuncu daha almayı planlamıyoruz."

  "TEMEL YAPILANMAMIZIN SAĞLAM OLMASI GEREKİYOR"

  "Takip etmiş olduysanız, son zamanlarda birçok oyuncuyla birebir görüşmeler yaptım. Telefonla aradım. Birçok görüşme yaptım. Bu görüşmeleri şöyle bir avantaja çevirmeye çalışıyoruz; o görüşmelerde bu iki maçın arasındaki farkındalığı onlara yansıtmaya çalışıyoruz. Yapmamız gereken temel yapılanma sağlam olmalı. Temel yapılanma ne kadar sağlıklı olursa farklı rakiplere karşı o kadar iyi oluruz. Bir de şimdi farklı konular da vardı benim için."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "OYUNCULARLA RAMAZAN AYIYLA İLGİLİ KONUŞTUM"

  "Bana 'Yarı Türk' diyebilirsiniz. Ermenistan ile olan ülkeler arası konular var. Bu yaşamış olduğumuz üzüntülü deprem olaylarının oyunculara ne kadar etki yarattığıyla ilgili. Kampın ortasında Ramazan ayı girmiş olacak. Oyuncularla bu konuları da konuştum. Böylelikle her yerden bilgi topladım. Takımı en iyi şekilde böyle hazırlamaya çalışıyoruz."

  "İRFAN CAN'IN ZOR ZAMANLARI DİYEBİLİRİZ"

  "Aile içinde bir birey çok güçlüyse, iyi bir zamanındaysa aileyi o taşıyordur. Bazen insanın zor zamanı olabilir. Bu durumda diğer aile mensupları size destek veriyorsa, bu çok önemlidir. İrfan Can'ın da zor zamanları diyebiliriz, o da bizim için önemli bir oyuncu. Türkiye'de Çağlar kadar süre almayan bir oyuncuyu davet etmesem herhangi bir sorun olmazdı ancak Çağlar'ı neden davet ettik? Takım içi dengeleri yavaş yavaş oturtuyoruz. Çağlar'la ilgili birçok bilgiye sahibim. Hem mental, hem kontrat durumuyla ilgili bilgim var."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ARDA GÜLER AÇIKLAMASI

  "İsmail Yüksek’i Sevilla maçından önce listemize kattık. Barış Alper ve Cenk Özkaçar da iyi bir ivme kazandı ve kadromuza ekledik. Bu oyuncular, ileriye dönük bazı yükleri sırtlayabilecek oyuncular.. Arda Güler ufak ufak da olsa bazı adımlar attı Kasım ayından bu yana... Önümüzdeki maçlarda bize yardımcı olabileceğini düşündüğümüz için kadroya dahil ettik."

  "SON MAÇLARDAN MEMNUN DEĞİLDİM"

  "Dünya Kupası son eleme imkanlarına katıldığımız için memnunduk, Portekiz'i yenemediğimiz için memnun değildik. Memnun olduğum konu, Uluslar Ligi'nde C'den B'ye çıkardı. Haziran ayındaki 4 maç beni memnun etti. Uluslar Ligi'ndeki son 2 maçtan da memnun değildim. Son hazırlık maçında birçok şey denedik. Orada çok memnun kaldım. EURO 2024 ile ilgili memnun kalacağım tek şey, oraya katılmamız olacaktır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow