hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Stefan Kuntz: Miguel Crespo Türk vatandaşı olursa bakarız

  Stefan Kuntz: Miguel Crespo Türk vatandaşı olursa bakarız
  expand

  A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Türkiye Milli Takımı'nda oynayabileceğini söyleyen Miguel Crespo hakkında konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Tivibu Spor'dan Çiğdem Günal’ın sorularını yanıtladı.

  İşte Stefan Kuntz'un açıklamaları

  (Taksim'deki patlama) "Biz de ilk etapta olayı duyduğumuzda çok üzüldük. Patlamada hayatını kaybedenlere baş sağlığı diliyoruz. Yaralananlara acil şifalar diliyoruz"

  "DİYARBAKIR VE GAZİANTEP'TEKİ HAZIRLIK MAÇLARI"

  "İlk etapta ortak bir karar bu. Federasyon, futbolcular ve teknik ekip böyle bir karar aldı. Doğru biliyorsam, ilk defa Diyarbakır'a gideceğiz. Gaziantep de 20-25 sene sona milli maç görecek. Aldığımız haberlere göre çevredeki şehirlerden de talep çok yüksekmiş. Otellerde doluluk varmış. Bu bizi memnun ediyor. Amacımız oradaki Türk insanlarına milli takımı göstermek ve onlarla birlikte bu heyecanı yaşamak"

  KADRONUN ELEŞTİRİLMESİ KONUSU

  "Eleştiri konusunda büyük camialarda, bazı taraftarların kendi oyuncularını daha sık görmek istemeleri normal. Buna saygı gösteriyorum. Kulüplerine sevgisini, saygısını gösteriyor. Eleştiri konusunda bunun bize göre faydalı eleştiri olacağını görmüyoruz. Kulüplere olan bağlarını anlıyorum ama benim göz önünde tutmam gereken oyuncuların performansları."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ARDA GÜLER YORUMU

  "Uluslar Ligi kadrolarında dikkat ettiğimiz konu, haziran ayında ve son kampta çok fazla oyuncu rotasyonunu yapmamaktı. Uluslar Ligi'ndeki hedefimize o oyuncularla ulaşmak istedik. Onun için çok fazla değişiklik yapmadık orada. Bizim oradaki baskı durumumuz ile hazırlık maçlarındaki baskı durumu çok farklı. Arda, Emirhan, Tayyip gibi oyuncuların bu ortamda biraz daha rahat etmeleri bu maçlarda biraz daha rahat olacaktır. Bizler için önemli olan, oradaki oyuncularla da mesela Jesus ile sürekli irtibat halindeyiz, bu oyuncuları her zaman takip ediyoruz. Gözlerimiz hep onun üzerindeydi."

  SERDAR AZİZ VE CANER ERKİN'İN DURUMU

  "Kadro belirlenirken bazı oyuncular var, Serdar Aziz gibi, o zaten bizimle bir kamp geçirdi. Ben onun neler yapabildiğini, ihtiyacımız olduğunda seve seve geleceğini bildiğimiz bir oyuncu. Diğer kamplarda sakatlık olabilir, performansı o zamana kadar böyle devam ederse farklı bir opsiyon olabilir. Şu an biz zaten deneme amaçlı bazı pozisyonları eklemek zorunda kaldık. Burada o nedenle bazı oyuncuları kadroya katamadık."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Caner için de örnek bir durum. Belirli bir zaman geçirdik onunla. Orada Ferdi, Eren olsun, Rıdvan da sakat ama o da olabilir geleceğe yönelik. Genç oyuncularımız olduğu için biraz daha orada kararı oraya doğru verdik. Fakat bu bazı oyuncuları bir daha çağırmayacağız olarak alınmasın. İleriye dönük bir düşünce bu."

  MİGUEL CRESPO

  "Zamanı gelirse Türk vatandaşı olursa bu konu hakkında bir düşünce sarf edebiliriz"

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow