Taraftar Porto'nun Pereira'ya teklif yapmasını bekliyor

Taraftar Porto'nun Pereira'ya teklif yapmasını bekliyor

Taraftar Porto'nun Pereira'ya teklif yapmasını bekliyor

Aziz Yıldırım’ın, “Sözleşmesi var, devam edecek herhalde” dediği Pereira için taraftarın umudu Porto!. Portekiz ekibinin 47 yaşındaki çalıştırıcıyı ikna etmesi dört gözle bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Giuliano Terraneo gibi Avrupa futbol dünyasında saygınlığı olan bir ismin futbol direktörü olması, yıldız oyuncuların kadroya katılması herkesi mutlu etmişti. Tek soru işareti, takımın, daha önce Porto ve Olympiakos’u çalıştırmış, Vitor Pereira’ya emanet edilmesiydi.

Portekizli ilk geldiğinde sıcak ve samimi tavırlarıyla taraftarın beğenisini kazandı. Ancak sezon ilerledikçe, yaptığı seçimler, oynattığı defansif futbol ve verdiği demeçlerle kredisini kısa sürede tüketti. Tarihin en pahalı kadrosuyla sıfır çekmesinin ardından Portekizli’nin gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

Emniyet Süper Lig istatistiklerini açıkladı

Ancak Aziz Yıldırım önceki akşam, “Sözleşmesi 2 yıllıktı. Kalacak herhalde” sözleriyle sürpriz yaptı. Sarı-Lacivertli taraftarların şimdi tek umudu Porto. Portekiz Ligi’nde yıllardır bekleneni veremeyen Lacivert-Beyazlılar, kulübe son şampiyonluğunu yaşatan Vitor Pereira’yla ilgileniyor. Taraftarlar, Porto’nun Pereira’yı takımın başına geçmesine ikna ederek kendilerini kurtarmasını umuyor!

Portekizli için hesap zamanı

Büyük bir hayal kırıklığıyla biten sezonun ardından Aziz Yıldırım, teknik direktör Vitor Pereira’dan rapor istedi. Başkan, yaşanan başarısızlığın nedenleri, yapılan yanlışlar ve alınması gereken önlemler konusunda Portekizli teknik adamı dinleyecek. Kendisine, kupasız kapatılan sezonun hesabı sorulacak. Ardından kurmaylarıyla bir durum değerlendirmesi yapacak olan Yıldırım, yeni sezon yapılanmasına başlayacak. (Fanatik)

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber