hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa mı etti? Son dakika… Nihat Özdemir kimdir?

  TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa mı etti Son dakika… Nihat Özdemir kimdir
  expand

   TFF Başkanlığı görevinden istifa eden Nihat Özdemir 3 yıldır yürüttüğü görevi bırakmış oldu. 2019 yılında göreve gelen Özdemir bir döne Fenerbahçe’de de yöneticilik yapmıştı. Peki, Nihat Özdemir kimdir, neden istifa etti?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3 yılı aşkın süredir Türkiye Futbol Federasyonu’nda başkanlık görevini yürüten Nihat Özdemir’in görevinden istifa ettiği öğrenildi.

  Görev süresinin dolmasına 1 yıl kalan Nihat Özdemir, 2019 yılında yapılan seçimle göreve gelmişti. TFF seçimi 2023 Haziran’da yapılacaktı. Özdemir görev süresinin dolmasına yaklaşık 1 yıl kala görevinden ayrıldı.

  TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa mı etti Son dakika… Nihat Özdemir kimdir

  NİHAT ÖZDEMİR NEDEN İSTİFA ETTİ?

  Konuya ilişkin Özdemir’den henüz resmi bir açıklama gelmedi. İlerleyen dakikalarda Özdemir’den görevi bırakma nedeniyle ilgili açıklamanın gelmesi bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Haziran ayındaki genel kurula kadar Başkan Vekili Servet Yardımcı'nın başkanlığı yürüteceği belirtildi. Haziran ayındaki genel kurulda seçim maddeli toplantı olup olmayacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

  TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;  Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugün yaptığı toplantıda, Başkanımız Sayın Nihat Özdemir görevinden istifa etmiştir.

  Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla, Türkiye Futbol Federasyonu'na Başkan Vekili Sayın Servet Yardımcı vekâleten başkanlık edecektir.

  NİHAT ÖZDEMİR KİMDİR?

  5 Nisan 1950’de Diyarbakır’da dünyaya gelen Özdemir, evli ve 2 çocuk babası. Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden mezun olan Özdemir iyi derecede İngilizce biliyor. Sanayi, turizm ve inşaat alanlarında önemli yatırımlar yapan Nihat Özdemir sporla iç içe bir yaşam geçirdi. Fenerbahçe’de de bir dönem yöneticilik yapan Özdemir 2019 yılında TFF Başkanı olarak seçilmişti. Özdemir 4 Nisan 2022 tarihi itibariyle bu görevinden de ayrıldı.

   

   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow