TFF'den depremzelere yardım için yeni proje

TFF'den depremzelere yardım için yeni proje

TFF'den depremzelere yardım için yeni proje

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArt Metaverse, deprem bölgesi ve afetten etkilenen futbol paydaşları için metaverse evreninde yeni bir proje başlattı. 3D olarak tasarlanan sanal evren, bağış seçeneklerinin yanı sıra, TFF müzesi, deprem anıtı, ödül alanı ve oyun kurgusu içeren bir stadyumdan oluşacak. Oyundan elde edilecek tüm gelir, TFF'nin Omuz Omuza kampanyasına aktarılarak depremzedeler için konteyner kente dönüşecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye Futbol Federasyonu ve GoArt Metaverse, şubat ayında Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin yaraları sarmak amacıyla yeni bir iş birliğine imza attı. TFF'nin başlattığı 'Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası' bünyesinde hayata geçirilen projeden elde edilecek gelirin tamamı depremzedeler için kullanılacak. Proje kapsamında ilk olarak 3D olarak tasarlanan bir sanal alan yaratıldı. GoArt Metaverse App'i içerisinde oluşturulan bu alanda TFF Müzesi, Omuz Omuza Sahası, 6 Şubat Anıtı, çevre düzenlemesi ve penaltı oyunundan oluşan sanal alanlar yer alacak. Bu evren ve oyun kurgusu içerisinde bağış sistemi kuruldu.

Projenin tanıtım toplantısı; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Goart Metaverse Kurucusu ve CEO'su Burak Soylu, TFF Yönetim Kurulu üyeleri ve Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'in de katılımlarıyla TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

TFF BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ: FUTBOLUN GÜCÜNÜ ELİMİZDEN GELEN HER VESİLEYLE İYİLİK İÇİN KULLANMALIYIZ

6 Şubat'ta meydana gelen deprem felaketi ile çok büyük can kayıpları yaşandığını belirten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Yaraları sarmak için biz de tüm camiamızla birlikte "bir olduk". Tıpkı ünlü şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı'nın dediği gibi; "Memleket isterim ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; kış günü herkesin evi barkı olsun." dedik. Futbol, dünyanın en popüler oyunu. Böyle zamanlarda futbolun gücünü elimizden gelen her vesileyle iyilik için kullanmalıyız dedik. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılamak için "omuz omuza" verdik. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu ana paydaşlığında 1 Mart gecesi başlattığımız kampanya canlı yayınlarla milyonlara ulaştı. Camiamızın ortaya koyduğu bu birliktelik toplumsal birlikteliğe dönüştü. Futbolumuzda sadece kötü günlerde değil, her gün bu birlikteliği görmeye ihtiyacımız var" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"TÜM GELİRİ 'OMUZ OMUZA' KAMPANYAMIZA AKTIRILACAK YENİ BİR PROJE EKLİYORUZ"

Omuz Omuza kampanyasında toplanan bağışlarla, 4 bin konteyneri Mayıs'ın ilk yarısında ihtiyaç sahiplerine teslim etmiş olacaklarını kaydeden Büyükekşi, "Toplamda ise 7 bin konteyner hedefimiz var. Ama yeterli değil, devam etmeliyiz. Diğer taraftan, omuz omuza kampanyamız sadece bir gece ile sınırlı kalmayacak demiştik. 15 Haziran'a kadar sürdüreceğimizin sözünü vermiştik. İşte bugün de; tüm geliri kampanyamıza aktarılacak yeni bir proje ekliyoruz. Proje ortağımız GoArt firması, 2017 yılından bu yana kurgusal evrenler inşa ediyor. Dünyanın ilk metaverse kentini Elazığ'ın tarihi yerlerinden Harput'ta kuran ve dünya çapında ödül alarak sınırları aşan bir firma. Geliştirdiği artırılmış gerçeklik platformuyla gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki boşluğu kapatan GoArt, bugüne kadar edindiği bilgi ve tecrübeyi şimdi de depremzedelerimizin yararına kullanıyor." şeklinde konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"KULLANICILAR SANAL ORTAMDA MÜZEYİ GEZEREK FARKLI BİR DENEYİM YAŞAYABİLECEKLER"

Herkesi, teknolojik olarak yeni bir alan olan ve federasyonlar ya da spor kulüpleri özelinde dünyada pek az örneği görünen bir metaverse alanına davet ettiklerinin altını çizen Büyükekşi, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Çünkü burada geçireceğiniz zaman omuz omuza için desteğe dönüşecek. Bu metaverse içerisinde TFF Müzesi, depremde hayatını kaybeden futbol ailemizin çok değerli üyelerinin her birinin adının yer aldığı 6 Şubat Anıtı, Omuz Omuza Sahası ve ödüllerin sergilendiği bir alan bulunuyor. TFF müzesinde Türk futbol tarihini anlatan önemli içerikler sergileniyor. Kullanıcılar sanal ortamda müzeyi gezerek farklı bir deneyim yaşayabilecekler. Yine aynı şekilde kullanıcılar, sanal evrende oluşturulan stadyuma girebilecekler. Burada, kendi avatarları ile TFF Omuz Omuza sahasına çıkarak penaltılarıyla iyilik için hücum edecekler. Oyuna katılan kullanıcılara bir yandan da başta kulüplerimiz tarafından kampanyamıza hediye edilen imzalı formalar olmak üzere birbirinden özel hediyeler kazanma şansı veriyoruz. Bu projeyi bize getiren, kurulum ve işletim maliyetlerinin tamamını üstlenen, yüklü bir miktarda bağış yapan ve kampanyanın bitiş tarihine kadar elde edilecek gelirin tamamını omuz omuza kampanyasına bağışlayan GoArt firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Burak Soylu'ya ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Ayrıca birçok kulübümüzün imzalı orijinal kulüp formalarını temin ederek 'Omuz Omuza' kampanyamız için bağışlayan Kulüpler Birliği Vakfı'na da teşekkür ederiz."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"VOLKAN HOCAM İLK GÜNDEN BU YANA HAYATINI ADETA BU BÖLGENİN YENİDEN AYAĞA KALKABİLMESİ İÇİN ADADI"

Projeye destek veren Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'e de teşekkür eden Mehmet Büyükekşi, "Sevgili Volkan hocam ilk günden bu yana hayatını adeta bu bölgenin yeniden ayağa kalkabilmesi için adadı. Omuz Omuza'nın da gönüllü elçisi oldu. Bugün de bizi yalnız bırakmadı. Yaptıklarını yakından takip ediyor ve kendisine takdirlerimi, şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"TÜRK HALKI VE TÜM FUTBOLSEVERLERİ, DEPREMZEDELERİMİZE DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM"

Konuşmasının son bölümünde Türk halkı ve tüm futbolseverlere çağrıdan bulunan Büyükekşi, "Herkesi GoArt Metaverse programını indirerek, penaltılarıyla depremzedelerimize destek olmaya davet ediyorum. Amacımıza ulaşmanın en etkili yolu futboldan, futbol ailesinin bir kez daha kenetlenmesinden, futbola gönül verenlerin desteğini sağlamaktan geçiyor. Unutmayalım, biz büyük ve çok kuvvetli bir aileyiz. Gücümüzü hep iyilikten yana, kardeşlikten yana kullanalım." şeklinde konuştu.

BURAK SOYLU: METAVERSE EVRENİNİN POTANSİYELİNDEN FAYDALANACAĞIZ

Depremlerin ardından Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğine dikkat çeken GoArt Metaverse Kurucusu ve CEO'su Burak Soylu, "Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve birçok ilimizi etkileyen depremler nedeniyle ülke olarak çok zorlu bir süreçten geçtik. GoArt Metaverse olarak ilk günden bu yana elimizdeki tüm imkanları seferber ederek afet bölgesindeki hayatın normale dönebilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bölgenin yeniden ayağa kalkması için yapılan yardımların tek seferlik olmaması ve uzun vadeli faydaları gözetmesi büyük önem taşıyor. Bölgenin ve bölge halkının acil ihtiyaçlarının karşılanması ne kadar elzemse, toparlanma süreci için yarınları düşünerek hemen harekete geçilmesi de bir o kadar önemli. Biz de elimizi taşın altına koymaya devam ederek Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliği yapıyoruz. TFF'nin başlattığı Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası bünyesinde yeni bir proje başlattık" diye konuştu.

"TFF İLE HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ BU PROJENİN DEPREMZEDELERİMİZ İÇİN FAYDALI BİR GELİŞME OLMASINI TEMENNİ EDİYORUZ"

Deprem bölgeleri için bir proje başlatmak istediklerini belirten Soylu, şöyle konuştu:

"Metaverse aslında yeni bir evren, bu nedenle sınırları sadece internet dünyası değil. Türkiye'de de 10 kişiden 7'sinin metaverse kavramına ilgi duyduğunu, araştırdığını ya da bu evrende yer aldığını görüyoruz. Metaverse evreninde kurgunun sanal faydanın ise gerçek olduğuna duyduğumuz inançla, bu potansiyeli harekete geçirmek ve depremden etkilenen bölgelerimiz için bir proje başlatmak istedik. Bu amaçla Türkiye Futbol Federasyonu ile ele ele verdik ve TFF için GoArt Metaverse platformu üzerinden 3D olarak tasarlanan bir sanal alan yarattık. GoArt Metaverse App'i içerisinde TFF için oluşturulacak bu özel alanda müze, deprem anıtı, ödül alanı ve oyun kurgusu içeren bir stadyum tasarladık. Ülkemiz sporunun mihenk taşı olan Türkiye Futbol Federasonu ile hayata geçirdiğimiz bu projenin hem teknolojik altyapımızla hem de sporun iyileştirici gücüne olan inancımızla depremzedelerimiz için faydalı bir gelişme olmasını temenni ediyoruz. Goart Metaverse ailesi olarak TFF'ye gelecek vizyonlarından ve sosyal etkiyi teknolojiyle buluşturmayı tercih ettiklerinden dolayı yürekten teşekkürlerimizi sunarız. Eminiz ki bu çalışma, sosyal fayda konulu çalışmalar için ülkemizin değerli kurumlarının da dahil olması ile örnek teşkil edecek ve bizleri bambaşka bir geleceğe taşıyacak" diye konuştu.

HATAYSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ VOLKAN DEMİREL: KEŞKE BUNLARI HİÇ YAŞAMAMIŞ OLABİLSEK

Hatay'da yaşayan insanların ligde aldıkları Kasımpaşa galibiyetinden sonra çok mutlu yattığını ancak sabahına çok büyük acılarla uyandıklarını belirten Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, "Kimileri eşini, kimileri işini, kimileri geleceğini, kimileri geçmişini kaybetti. Ben de orada tanıdığım çok insanı kaybettim. Ve oradaki insanların şu an da dahil neler yaşadığını iki gün önce orada olduğum için çok iyi biliyorum. Yağmur yağsa çadırda ıslanıyorlar, hava ısınsa çadırda terliyorlar. Şartlar ve imkanlar çok zor. Bu insanları eski şartlarına, eski hayatlarına döndürebilmek için elinden gelen her şeyi yapan herkese sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Keşke daha fazlasını yapabilsek, keşke bunları hiç yaşamamış ve bir daha da yaşamayacak olabilsek. Hep beraber güzel mutlu günlere ulaşabilsek" şeklinde konuştu.

"DEPREMİN İLK GÜNÜNDEN BU YANA YANIMIZDA OLAN MEHMET BÜYÜKEKŞİ BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Depremin ilk gününden bu yana yanlarında olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye teşekkür eden Demirel, "7 Şubat sabahında kalktığımızdan beri yanımızda olan Mehmet Büyükekşi Başkanımıza, yönetici ağabeylerimize, vatanımıza, milletimize, devletimize, herkese teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten olması gerekeni, olabildiği kadar yapmaya çalıştılar. Yeterli oluyor mu olmuyor. Ama olacaktır çünkü ben inanıyorum ki; Türk Milleti her zaman bu zor durumlarda el ele vererek, renk, din, ırk hiçbir şey ayırt etmeden elini taşın altına koyacaktır ve depremzede vatandaşlarımıza yardım etmek için çalışacaktır. Sizlerin huzurunda tekrar Omuz Omuza kampanyasında olduğu gibi bu projeye de öncülük eden Futbol Federasyonu'na çok teşekkür etmek istiyorum" dedi.

VOLKAN DEMİREL ATSU'NUN FORMASINI HEDİYE ETTİ

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve GoArt Metaverse Kurucusu ve CEO'su Burak Soylu iş birliği protokolüne imza attı. İmzanın ardından Mehmet Büyükekşi, Burak Soylu'ya sırtında GoArt yazan 10 numaralı Milli Takım formasını, Volkan Demirel ise depremde hayatını kaybeden Ganalı oyuncu Christian Atsu'nun isminin yer aldığı Hataysporlu futbolcular tarafından imzalanan takım formasını Mehmet Büyükekşi'ye hediye etti. Lansmanın son bölümünde ise toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber