The Guardian Infantino'yu ihmalkarlıkla suçladı

The Guardian Infantino'yu ihmalkarlıkla suçladı

İngiltere'nin saygın gazetelerinden The Guardian, 2010-11 sezonunda yaşanan 'futbolda şike sürecinde' o zaman UEFA Genel Sekreteri olan Gianni Infantino'nun Fenerbahçe'ye verilecek ceza konusunda gerekli yaptırımları uygulamadığı ve süreç boyunca ihmalkar davrandığını iddia etti. Gazete, Trabzonspor'un verdiği hukuk mücadelesinin FIFA Başkanı Infantino'yu zora soktuğunu da belirtti. Bu haber, Infantino'nun UEFA'daki görev süresini soruşturma altına sokarken Türkiye'de de ses getirdi.

The

almasını sağladı.


Dönemin UEFA Başkanı Michel Platini'nin sözcüsü, konudan Platini'nin haberinin olmadığını, olayla ilgili bütün yasal gelişmeleri Infantino'nun takip ettiğini söyledi.


TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, tutuklama skandallarını takiben alınan kararların "tarafsız ve bağımsız bir yargı organı" olan disiplin kurulu tarafından kararlaştırıldığını söyledi.


Kardaş, TFF'nin Ocak 2012'de yapılan mektup değişimine ilişkin görüşün yalnızca "varsayım" olabileceğini, çünkü Yıldırım Demirören'in bir ay sonra başkan seçildiğini söyledi. "Bununla birlikte, UEFA ve FIFA'nın genel sekreterleri arasındaki ulusal birliktelik düzenlemeleri rutin ve var olan istişare sürecinin bir parçası" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS