hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trabzonspor yönetimi Anıtkabir’i ziyaret etti

  Trabzonspor yönetimi Anıtkabir’i ziyaret etti
  expand
  KAYNAK DHA

  Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve beraberindeki heyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84’üncü yıl dönümü kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyarette Başkan Ahmet Ağaoğlu’na; Asbaşkan Ertuğrul Doğan, Başkan Yardımcıları Müminhan Bilgin ve Zeyyat Kafkas, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Haydar Gedikli, Şemsetdin Hancı, Lokman Sadıklar ve Ahmet Beşir’den oluşan Trabzonspor Kulübü heyeti eşlik etti. Ağaoğlu başkanlığındaki bordo-mavili heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. 

  Başkan Ağaoğlu Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

  “Ulu Önder Atatürk, Türk futboluna ve ülke sporuna gönül vermiş yönetici arkadaşlarımızla birlikte, Trabzonspor Kulübü olarak manevi huzurunda olmaktan büyük bir onur ve şeref duymaktayız. Sizin ilkelerinizden aldığımız ilham ve güçle Trabzonspor Kulübü olarak; zeki, çevik ve ahlaklı, şanlı bayrağımızı yurtiçi ve yurt dışında gururla taşıyacak sporcular yetiştirmeyi en önemli ve öncelikli görevimiz olarak kabul etmekteyiz ve bu amaç uğrunda yorulmak bilmeden çalışmaktayız. Şüphesiz ki, Trabzonspor Ailesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne ve yüce Türk milletine, sizin ilkeleriniz ve vasiyetiniz doğrultusunda, son nefesimize kadar çalışmaya devam edeceğiz. Ne Mutlu Türküm Diyene.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalamasının ardından Trabzonspor heyeti Anıtkabir’den ayrıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow