UEFA Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar ve puan durumları (7 Aralık 2017)

  1. Spor
  2. Futbol
UEFA Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar ve puan durumları (7 Aralık 2017)
UEFA Avrupa Ligi'nde toplu sonuçlar ve puan durumları (7 Aralık 2017)

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki iki numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde grup aşaması tamamlandı, son 32'ye katılan takımlar belli oldu.

Gruplarında ilk iki sırayı alan Villarreal, Astana, Dinamo Kiev, Partizan, Braga, Ludogorets, Milan, AEK, Atalanta, Olympique Lyon, Lokomotiv Moskova, Kopenhag, Viktoria Plzen, FCSB, Arsenal, Kızılyıldız, Salzburg, Olympique Marsilya, Athletic Bilbao, Östersunds, Lazio, Nice, Real Sociedad ve Zenit, son 32 turuna yükseldi. 

Oynanan maçlarda alınan sonuçlar ve puan durumu şöyle:

A Grubu:

Slavia Prag (Çekya) - Astana (Kazakistan): 0-1

Villarreal (İspanya) - Maccabi Tel Aviv (İsrail): 0-1

Takımlar Av. 
 Villarreal  6  3  2  1  10  6  4  11
 Astana  6  3  1  2  10  7  3  10
 Slavia Prag  6  2  2  2  6  6  0  8
 Maccabi Tel-Aviv   6  1  1  4  1  8  -7  4

 

B Grubu:

Young Boys (İsviçre) - Skenderbeu (Arnavutluk): 2-1

Dinamo Kiev (Ukrayna) - Partizan (Sırbistan): 4-1

 

Takımlar Av. 
 Dinamo Kiev  6  4  1  1  15  9  6  13
 Partizan  6  2  2  2  8  9  -1  8
 Young Boys  6  1  3  2  7  8  -1  6
 Skenderbeu   6  1  2  3  6  10  -4  5

C Grubu:

Medipol Başakşehir - Braga (Portekiz): 2-1

Hoffenheim (Almanya) - Ludogorets (Bulgaristan): 1-1

 

 Takımlar Av. 
 Braga  6  3  1  2  9  8  1  10
 Ludogorets  6  2  3  1  7  5  2  9
 Medipol Başakşehir  6  2  2  2  7  8  -1  8
 Hoffenheim  6  1  2  3  8  10  -2  5

 

D Grubu:

Rijeka (Hırvatistan) - Milan (İtalya): 2-0

Austria Wien (Avusturya) - AEK (Yunanistan): 0-0

 

Takımlar Av. 
 Milan  6  3  2  1  13  6  7  11
 AEK  6  1  5  0  6  5  1  8
 Rijeka  6  2  1  3  11  12  -1  7
 Austria Wien   6  1  2  3  9  16  -7  5

 

- E Grubu: 

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Everton (İngiltere): 0-3

Atalanta (İtalya) - Olympique Lyon (Fransa): 1-0

 

Takımlar Av. 
 Atalanta  6  4  2  0  14  4  10  14
 Olympique Lyon  6  3  2  1  11  4  7  11
 Everton  6  1  1  4  7  15  -8  4
 Apollon  6  0  3  3  5  14  -9  3

 

F Grubu:

Kopenhag (Danimarka) - Sheriff (Moldova): 2-0

Zlin (Çekya) - Lokomotiv Moskova (Rusya): 0-2

 

Takımlar Av. 
 Lokomotiv Moskova   6  3  2  1  9  4  5  11
 Kopenhag  6  2  3  1  7  3  4  9
 Sheriff  6  2  3  1  4  4  0  9
 Zlin  6  0  2  4  1  10  -9  2

 

G Grubu:

FCSB (Romanya) - Lugano (İsviçre): 1-2

Hapoel Beer-Sheva (İsrail) - Viktoria Plzen (Çekya): 0-2

 

 Takımlar  O G B A Av
Viktoria Plzen   6  4 0  2 13  8 12
 FCSB   6  3  7  2 10 
 Lugano   6  3 11  -2 
 Hapoel Beer-Sheva   6  1 10  -5 

H Grubu:

Arsenal (İngiltere) - BATE (Belarus): 6-0

Kızılyıldız (Sırbistan) - Köln (Almanya): 1-0

 

Takımlar  O G Av
 Arsenal  6  4 14  10  13 
 Kızılyıldız   6  2
 Köln  6  2 -1 
 BATE  6  1  2  3 16  -10 

I Grubu:

Vitoria Guimaraes (Portekiz) - Atiker Konyaspor: 1-1

Olympique Marsilya (Fransa) - Salzburg (Avusturya): 0-0

 

Takımlar  O G Av
 Salzburg   6  3  3  0 12 
 Olympique Marsilya   6  2  2  8
 Atiker Konyaspor   6  2 -2   6
 Vitoria Guimaraes   6 1  3  -4   5 

J Grubu:

Hertha Berlin (Almanya) - Östersunds (İsveç): 1-1

Zorya (Ukrayna) - Athletic Bilbao (İspanya): 0-2

Takımlar  O G Av
 Athletic Bilbao   6  3 11 
 Östersunds   6  3 11 
 Zorya   6  2 -6 
 Hertha Berlin   6  1 -1 

K Grubu: 

Vitesse (Hollanda) - Nice (Fransa): 1-0

Zulte Waregem (Belçika) - Lazio (İtalya): 3-2

Takımlar  O G Av
 Lazio   6  4 12  13 
 Nice   6  3 12 
 Zulte Waregem   6  2 13  -5 
 Vitesse   6 10  -5 

L Grubu:

Real Sociedad (İspanya) - Zenit (Rusya): 1-3

Vardar (Makedonya) - Rosenborg (Norveç): 1-1

 

Takımlar  O G Av
 Zenit    6  5 17  12  16 
 Real Sociedad   6  4 16  10  12 
 Rosenborg   6  1  2  3  6 11  -5 
 Vardar   6  0  1  5  3 20  -17 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS