UEFA'dan Fenerbahçe'ye ceza

UEFA'dan Fenerbahçe'ye ceza

UEFA'dan Fenerbahçe'ye ceza

UEFA, Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçındaki olaylar nedeniyle Fenerbahçe'ye, bir sonraki UEFA müsabakasında kısmi seyircisiz oynama cezası (en az 5.000 koltuk) ve 50.000 euro para cezası verdi. Fenerbahçe Kulübü, kısmi stadyum kapama cezasının denetime tabi olarak 2 yıl ertelendiğini açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu rövanşında Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımını konuk eden Fenerbahçe, rakibine mağlup olup Devler Ligi'ne erken veda etmişti. Sarı-lacivertliler ile Dinamo Kiev arasındaki maçta, konuk takımın attığı ilk gol sonrası tribünlerde ufak bir bölümde çok kısa bir süre "Vladimir Putin" tezahüratları yapması dünya basınına damga vurmuştu.

Fenerbahçe Maxi Gomez'i istiyor

Fenerbahçe Maxi Gomez'i istiyor

UEFA, Fenerbahçe - Dinamo Kiev maçında yapılan "Vladimir Putin" tezahüratları sonrası soruşturma başlatmıştı ve karar verildi. Fenerbahçe'ye bir sonraki Avrupa kupası maçında 1 maç kısmi seyircisiz oynama (minimum 5 bin koltuk) ve 50 bin euro para cezası verildi.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü, kısmi seyircisiz oynama cezasının denetime tabi olarak 2 yıl ertelendiğini açıkladı:

Fenerbahçemiz ile Dinamo Kiev arasında sahamızda oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçı esnasında rakip takımın golünden sonra tribünlerimizin bir bölümünden duyulan; kulübümüzü temsil etmeyen ve kulübümüzün kurumsal duruşunu yansıtmayan bir söyleme karşı UEFA tarafından başlatılan soruşturmanın kararı açıklanmıştır.

Bu doğrultuda;

Sahaya yabancı madde atılması ve kışkırtıcı nitelikte bulunan tezahürat nedeniyle 50.000 Euro para cezası ile Kulübümüzün ev sahibi kulüp olarak oynayacağı bir sonraki müsabakada uygulanmak üzere en az 5000 koltuktan oluşan kısmi stadyum kapama cezası verilmiş olup, söz konusu kısmi stadyum kapama cezası bugünden geçerli olmak üzere 2 yıl süre için denetime tabi şekilde ertelenmiştir.