Ünlü sporculardan deprem bölgesine destek

Ünlü sporculardan deprem bölgesine destek

Ünlü sporculardan deprem bölgesine destek

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası yaralar sarılmaya çalışılıyor. Spor kulüpleri dev yardım kampanyaları düzenlerden bir çok futbolcu ve spor insanı da bireysel olarak yardımlar yapıyor. Tüm Türkiye deprem bölgesi için seferber olurken, şarkıcı ve AHBAP platformu kurucusu Haluk Levent, yardım için bağış yapan ünlü isimleri açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ünlü spor insanlarından depremzedelere yardım geldi.

2 DEPREM OLDU

6 Şubat saat 4.17'de, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı da sarstı. AFAD, 13.24 sıralarında 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 7.6 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geldiğini duyurdu. Merkez üssünün Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olduğu açıklandı.

Hataysporlu Christian Atsu enkazdan çıkarıldı

Hataysporlu Christian Atsu enkazdan çıkarıldı

SPOR CAMİASINDAN DEPREMZEDELERE YARDIM YAPAN İSİMLER

Merih Demiral 1 milyon TL
Emre Kılınç 150 bin TL
Hakan Balta 300 bin TL
Mert Hakan Yandaş 200 bin TL
Burak Yılmaz 300 bin TL
Nevzat Aydın 1 milyon TL
Çağlar Söyüncü 50 bin Euro
Cengiz Ünder 50 bin Euro

TFF'DEN KAMPANYA

TFF, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilde hissedilen depremin ardından yardım kampanyası başlatma kararı aldı. TFF, AFAD tarafından koordine edilen hesaba 20 milyon TL bağışta bulunarak tüm futbol camiasına bu kampanyaya destek olması yönünde çağrıda bulundu.