hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Volkan Demirel'den Atsu ve Taner Savut açıklaması

  Volkan Demirelden Atsu ve Taner Savut açıklaması
  expand

  Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Christian Atsu ve Taner Savut’la ilgili açıklamalar yaptı. Ganalı futbolcu Christian Atsu ve Sportif Direktör Taner Savut’tan henüz Haber alamadıklarını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Ganalı futbolcu Christian Atsu ve Sportif Direktör Taner Savut’tan henüz Haber alamadıklarını açıkladı. Volkan Demirel, "Lütfen emin olmadan o kurtuldu, bu kurtuldu diye yazılmasın. İnsanların aileleri var, umutlar üzüntüler, acılar artıyor." dedi.

  VOLKAN DEMİREL: "HENÜZ HABER YOK"

  Demirel, "Atsu ve Taner Savut’tan henüz haber yok. Hastanede olsalar ben bunu paylaşmaz mıyım? Haber gelir gelmez paylaşırım. Çok zor şeyler yaşadık. Ben varım diye, inanıp gelen insanları incecik aralıktan, havanın bile zor geçeceği bir aralıktan çıkardık, çok şükür hepsi kurtuldu. İnsanlar gece gündüz çalışıyor, inşallah ikisi de kurtarılacak. Bütün takım ailelerine sığındı. Bilgi geldikçe ben her şeyi paylaşırım" ifadelerini kullandı.

  Öte yandan muhabirimiz Arat, Hatayspor yöneticileri Mustafa Özat ve Selçuk Akıllı ile 4 saattir boyunca 10 kez arka arkaya telefonla konuştuğunu, hiçbirinde Christian Atsu’nun kurtulduğunu teyit ettiremediğini ifade etti.

  'ÇIKARILDIĞINA DAİR BİLGİ ALMIŞTIM AMA HALA ENKAZ ALTINDA'

  Hatayspor Başkanvekili ve Basın Sözcüsü Mustafa Özat: "Christian Atsu'nun enkaz altından çıkarıldığına dair bilgi almıştım ancak şu anda gelen bilgi Atsu ve Taner Savut hocamızın enkaz altında olduğuna dair, inşallah bir an önce güzel haberler gelir."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KULÜP DOKTORU KAHVECİ: ŞU AN TANER AĞABEY VE ATSU BULUNAMADI KABUL EDİYORUZ

  Hatayspor Kulüp Doktoru Gürbey Kahveci ise arkadaşımız Muhammet Duman'a yaptığı açıklamada, "Dörtyol Hastanesi'ne kaldırıldı" diye haber gelince özellikle gidip baktık ama yok. Şu an Taner ağabey ve Cristian Atsu'yu bulunamadı kabul ediyoruz maalesef." ifadelerini kullandı.

  Kahramanmaraş Merkezli Richter ölçeğine göre 7.7 büyüklüğündeki Deprem Hatay’da da büyük yıkıma neden olurken Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel de sosyal medya hesabından yardım çağrısında bulunmuştu.

  CANLI YAYIN YAPMIŞTI!

  Demirel İnstagram hesabından bir canlı yayın yaparak “Burada herkes perişan. Hatay perişan. Herkes can çekişiyor. Buraya lütfen ambulans yardımı yapılsın. Hatay kentinde durumlar çok kötü. Yardım edin, insanlara ulaşamıyoruz. Kim gelecekse gelsin artık. Kimseye ulaşamıyoruz. Biz kendi imkanlarımızla fazla bir şey yapamıyoruz” demişti.

  MENAJERİNDEN YENİ AÇIKLAMA

  Christian Atsu'nun menajeri Nana Sechere: "Dün kulüpten Christian'ın canlı olarak çıkarıldığına dair haber geldi. Ama biz Christian'ın nerede olduğunu henüz doğrulayamadık. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu durum Atsu'nun ailesi için yıkıcı bir süreç olmaya devam ediyor. Christian'ı bulmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz"

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ELİNİZDE NE KADAR İMKAN VARSA HEPSİNİ GÖNDERMENİZİ İSTİYORUM

  Demirel Türk halkına seslenirken “Ne kadar imkan varsa, hepsini göndermenizi istiyorum. Sadece Hatay değil, çevre illerde de durum aynı. Allah rızası için yardım edin” ifadelerini kullandı. Deneyimli teknik adam konuşmasının sonuna doğru gözyaşlarına boğuldu ve yayını sonlandırdı. Volkan Demirel Hürriyet’e yaptığı açıklamada da “Kıyamet günü geldi diye düşündüm. Hemen oyuncularımı düşündüm. Kimseye ulaşamadım. Hemen Burak Öksüz’ün evine gittik, enkazdan çıkarıldı. Bertuğ Yıldırım’ın durumu da iyi. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Sokaklar yardım diye inliyor” diye konuştu.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow