Volkan ve Emreden olaylara ilişkin açıklama

Volkan ve Emreden olaylara ilişkin açıklama

Volkan ve Emreden olaylara ilişkin açıklama

Fenerbahçeli futbolcular Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu, Galatasaray ile yaptıkları şampiyonluk maçı ve sonrasında yaşananlar ile Türkiye Kupası'ndaki hedefleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde yarın Bursaspor ile yapacakları maç için Ankara yolculuğu öncesi Sabiha Gökçen Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen iki futbolcunun açıklamaları, kulübün internet sitesinde yayınlandı.

Sezonu kupayla tamamlamak istediklerini belirten kaleci Volkan Demirel, "İki kupadan birini alamadık. O maç geride kaldı, üzgünüz. Şampiyon olan takımı tebrik ediyoruz. Oyunumuza kimsenin sözü yok, sadece bulamadığımız gol var. Sezonu kupayla bitirerek taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Hiçbir Fenerbahçeli üzülmesin. Fenerbahçeliler dik duruşlarını gösterdiler. Elimizde olan bir şampiyonluktu, 1 golle kaçırdık, yarım puanla şampiyon oldular" ifadelerini kullandı.

Galatasaray maçı sonrası şampiyon olan rakiplerini kutlamak istediklerini ancak sarı-kırmızılı ekibin çevresinin bir anda polis tarafından sarıldığını kaydeden Volkan, "Galatasaray'ı alkışlayacaktık, ancak bir anda etraflarını çembere aldılar. Orada söyleyecektim, söyleyemedim ve şimdi söylemek istiyorum, rakip takımı tebrik ediyoruz. Biz de Fenerbahçe'nin duruşunun ne kadar önemli olduğunu gösterdik. Kupayı alsak da alamasak da Fenerbahçe'nin bu dik duruşu devam edecek" şeklinde konuştu.

-"Fenerbahçe olunca her şey kontrolden çıkıyor"-

Taraftarlarının gördüğü tepkiye üzüldüklerini anlatan Volkan, şunları kaydetti:

"Bizi etkileyen şey, taraftarlarımızın hırpalanması, onlara biber gazlarının sıkılmasıydı. Trabzon'da da aynı şeyler oldu ama daha hafif bir şekilde müdahale edildi. Fenerbahçe olunca her şey kontrolden çıkıyor. Biz onların gördüğü tepkiye üzülüyoruz. Onun dışında hiçbir Fenerbahçeli üzülmesin. Kupalar alınır, kaybedilir, şampiyonluklar kazanılır, kaybedilir ama bizim duruşumuz hiçbir şekilde değişmez. Son 10 yılda 4 şampiyonluk, 4 ikincilik elde ettik. Her zaman zirvede oynayan bir takımda oynamaktan mutluluk duyuyorum. Biz 4-5 senede bir değil, her sene zirveye oynuyoruz."

Bu sezon ortaya koydukları mücadelenin her şeyin üzerinde olduğunu belirten Fenerbahçeli futbolcu, şöyle devam etti:

"Bu sezon yaşadıklarımızdan dolayı şampiyonluğu kaybetmek bize çok zarar vermedi. Şampiyonluk kazanılır, kaybedilir. Her sene farklı rekabet olur, sahada da kutlarsın. Biz de Galatasaray'ı yendiğimizde en iyi şekilde kutladık. Biz de yendiğimizde aynı şeyleri yaparız, kaldıramazsınız, sonra biz suçlu oluruz. Bizim üzüntülerimiz, şampiyonluk üzüntüsünden çok, sezon boyunca yaşadığımız çok daha büyük üzüntülerdir. Bir gün sonra normale döndük. Şimdi bir kupa maçımız var. Biz Fenerbahçe'nin renklerinin ne kadar büyük olduğunu, şampiyon olamasak da verdiğimiz mücadeleyle gösterdik."

-"Türkiye Kupası'nı kazanmak bizim için çok önemli"-

Emre Belözoğlu, ligde şampiyonluğu yitirmelerinin ardından yaşadıkları üzüntüyü, Türkiye Kupası'nı kazanarak gidermek istediklerini ifade etti. Herkesin kendilerinden bu yönde beklentisi olduğunu kaydeden Emre, "Çok uzun sürelerdir kulübümüze getiremediğimiz bir kupa var. Herkesin bizden beklentisi, şampiyonluğu kaçırdıktan sonra bu kupayı getirmek. Camiamızın isteğini, sahaya yansıtacağımız iyi bir futbolla yerine getireceğiz. Türkiye Kupası'nı kazanmak bizim için çok önemli. Sezon başından beri çok sıkıntı çektik. Bu kupayı kazanarak, bunları bir nebze dindirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Galatasaray maçı sonrası yaşananlara değinen Fenerbahçeli futbolcu, olaylar nedeniyle sarı-kırmızılı futbolcuları tebrik edemediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Galatasaray'ı ve tüm arkadaşlarımızı tebrik ederiz. Onlar ligi 34 hafta sonunda 9 puan önde tamamladılar. Biz de Süper Final'de çok üstün bir performans sergiledik ama yarım puanla şampiyon oldular. Bize düşen, sıkıntı yaşayan bir camia olarak onları tebrik etmek. Maç sonunda yaşanan olaylardan dolayı onları tebrik edemedik. Sahada bir anda çember olunca biz de kimseyi tebrik edemedik. Tatsız olaylar oldu. Aynı şeyleri Trabzon'da da yaşadık, daha hafif bir şekilde müdahale edilebilirdi."

Ligde sonuna kadar şampiyonluk için mücadele ettiklerini vurgulayan Emre, "Son maçta rakibimize yarım puanla mağlup olduk. Fenerbahçe'nin büyüklüğü, şampiyonluk ve kupa büyüklüğüyle eşdeğer değildir. Taraftarımız bu büyüklüğü bizden daha iyi biliyor. Geçen sene yarışta geride bıraktığımız Trabzonspor'u tebrik etmiştik. Bu sene de Galatasaray yarım puanla şampiyon oldu, onları tebrik ediyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçeli futbolcu, Galatasaraylı futbolcuların maç sonunda verdikleri demeçlerle ilgili olarak da şöyle konuştu:

"Bu işin emekçisi olan insanlar, kitlelere hitap ederken daha dikkatli olmalılar. Galatasaraylı arkadaşlar arasında camiamızı sevindiren Engin ve Selçuk gibi arkadaşların demeçlerinin yanında, daha yolun başında bile olmayan arkadaşlarımızın yaptıkları açıklamalar bizi olumsuz etkiledi. Kendi camialarına şirin görünmek adına yapılan bu açıklamaları yapanlar, ilerleyen zamanlarda benim söylediklerimin ne kadar doğru olduğunu görecekler. Herkes kendi sevincini ve üzüntüsünü belli seviyede yaşarsa, ülkemizde ayrışmalar yaşanmaz. Benim tavsiyem budur."