hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Wilfried Zaha: İlk senemde Galatasaray’da yüzde 100’ümü vermem beklenemez

  Wilfried Zaha: İlk senemde Galatasaray’da yüzde 100’ümü vermem beklenemez
  expand
  KAYNAK DHA

  Wilfried Zaha, yüzde 100 olarak hazır olmasının ve performans vermesinin bir süreç olduğunu ve ilk senesinde bunun beklenemeyeceğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Antalya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Zaha, sezon başında hazırlık kampı geçirmediğine dikkat çekerek “Bununla ilgili ne diyebilirim ki. Sezon başından beri 47 maç oynadık. Bunlardan kaç tanesinde ilk 11’de başladım. Belki 14-15 maçta. Baktığınız zaman aslında sezon başında bir hazırlık kampı geçirmedim ve sakattım. Buna rağmen oynadığım maçlarda 9 gol attım. Dolayısıyla da sakatlıktan iyi bir geri dönüş olduğunu düşünüyorum” dedi.

  “AVRUPA’DA EN İYİSİNİ YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

  Sarı-kırmızılı takımın Avrupa kupalarındaki performansını değerlendiren Zaha, “Benim için inanılmaz bir deneyimdi. İlk defa Şampiyonlar Ligi deneyimi elde ettim. Kendi açımızdan baktığımız zaman da Avrupa’da takım olarak en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Diğer taraftan da Avrupa’nın en iyi kulüplerine karşı oynadık. Tabii burada takım deneyimi de devreye girdi. Ancak biz elimizden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

  "TÜRKİYE’NİN EN İYİ TAKIMI OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM”

  Sezon sonunda şampiyon olacaklarını ifade eden Fildişi Sahilli oyuncu, “Şu anda Türkiye’nin en iyi takımı olduğumuzu düşünüyorum. Sezon sonuna kadar baktığınız zaman da oynadığımız bu oyunu devam ettirirsek sezon sonunda da şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Kamp genel olarak baktığınızda oyuncuları daha da yakınlaştırıyor. Uzak duran oyuncular da kamp süresince birbirine daha çok yakınlaşıyor. Bir arada mesai harcıyorsunuz, çalışmalar ve antrenmanlar yapıyorsunuz. Dolayısıyla kamp genel olarak oyuncuları birbirine yakınlaştırır. En yakın arkadaş olarak da diyebileceğim kişiler; Tanguy, Ziyech ve Sacha… Ama gitti. Onun yerinde de Serge var. Onu söyleyebilirim” yorumlarında bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “4 AY BOYUNCA SAKATTIM"

  Sakatlık sebebiyle tam olarak bekleneni veremediğini de belirten 31 yaşındaki futbolcu, “Ben daha önce dediğiniz gibi İngiltere’de oynadım ancak İngiltere’de oynadığım süre 13 yıldan fazla. Burada tartışılan şey ise ben buraya geldim, 4 ay boyunca sakattım. O sakatlıktan kurtulup tekrardan sahaya döndüm. Her şey bir anda olmuyor. Benim sosyal medyada videolarım yayımlanıyor. İngiltere’de şöyle oynadı gibi. Ancak bunu gerçekleştirmem ve o performansı sergilemem için de 10 yıllık bir çalışma gerekti. Bunu gerçekleştirmek bir anda olmuyor. Bir günde bunu gerçekleştiremiyorsunuz. Benden de ilk senemde Galatasaray’da yüzde 100’ümü vermem beklenemez. Çünkü bu bir süreç. Bu zaman alan bir şey” sözlerini dile getirdi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow