hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yıldırım Demirören: Trabzonlu futbolseverlerin eşsiz desteğine ihtiyacımız var

  Yıldırım Demirören: Trabzonlu futbolseverlerin eşsiz desteğine ihtiyacımız var
  expand
  KAYNAKAA

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup maçlarına Trabzon'da Rusya ile başlamasının ayrı bir anlam taşıdığını belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya ile yarın yapılacak karşılaşma için hazırlanan maç kitapçığında açıklamaları yer alan Demirören, belirlenen yeni hedeflere ulaşmak adına bu müsabakanın önemli olduğunu ifade etti.

  "Köklü kültürüyle futbol tarihimizde ayrı bir yeri olan Trabzon'da 7,5 yıllık aradan sonra milli maç oynamanın gururunu yaşıyoruz." ifadesiyle açıklamasına başlayan Demirören, şunları kaydetti:

  "A Milli Takımımız, ülkemizin en modern statlarından Şenol Güneş Spor Kompleksi'nde yeni bir yolculuğa çıkıyor. UEFA'nın yeni organizasyonu Uluslar Ligi maçlarımıza, UEFA EURO 2024 ev sahipliği aday şehirlerimizden Trabzon'da ve dost ülke Rusya karşısında başlamak ayrı bir anlam taşıyor. Teknik direktörümüz Mircea Lucescu yönetiminde belirlediğimiz yeni hedeflere ulaşmak için bu maçta Trabzonlu futbolseverlerin eşsiz desteğine çok ihtiyacımız olacak. Eminim ki tribünlerimizde emsalsiz bir birlik ve beraberlik örneği sergileyeceğiz, milli ruhumuzun gücünü bir kez daha bütün dünyaya göstereceğiz." 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avrupa Uluslar Ligi: Türkiye - Rusya | Maç önü

  Genç futbolculara gösterilecek sabrın başarının altın anahtarı olduğunu aktaran Yıldırım Demirören, "Onların enerjisi ve tecrübeli oyuncularımızın katkısıyla son maçlarımızda özlenen milli takımın yolda olduğunu gördük. Gurur duyacağımız başarıların ilk halkasına Rusya önünde imza atacağımıza, bu yolun sonunda EURO 2020'ye katılacağımıza inancımız tam. Bu maç vesilesiyle ülkemizde bulunan Rusya Futbol Federasyonu delegasyonu, teknik heyet ve futbolcularına Türkiye'ye hoş geldiniz diyor, kendilerini ağırlamaktan dolayı onur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Tüm futbolseverleri ay-yıldızla buluşmaya davet ediyor, keyifli bir maç akşamı diliyorum." ifadelerini kullandı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow