Younes Belhanda'dan itiraf geldi

Younes Belhanda'dan itiraf geldi

Galatasaray'ın şampiyonluğu sonrası Faslı orta saha oyuncusu Younes Belhanda, sezon değerlendirmesi yaptı.

A Spor'a konuşan Belhanda, "Galatasaray'da oynamaktan dolayı çok büyük gurur duyuyorum. Hem Türkiye'de hem yurt dışında çok taraftarı olan bir takım. Ben bu takımda iki senede iki kez şampiyon oldum. Çok mutluyum. Gittiğim yerlerde şampiyonluk yaşadım. Bu da yeteneklerimin sahaya yansımasından kaynaklanıyor ama sadece bundan değil, yeteneğimin takımla bütünleşmesi de bunu sağladı. Her zaman gol atamıyorum belki ama farklı alanlarda takımıma hizmet ediyorum." dedi.


'Şampiyonluğu hissettiğin an neydi' şeklinde yöneltilen soruya tecrübeli oyuncu, 'Antalyaspor ve Akhisarspor maçlarında hissettim. Çünkü orada gerçekten Allah'ın bize çok büyük bir yardımı olduğunu düşünüyorum. Onun sayesinde bu şampiyonluğa ulaştık.' şeklinde yanıt verdi.


"Küçüklüğümden beri böyleyim"


Kişiliğiyle ilgili de yorum yapan Belhanda, "Küçüklüğümden beri böyleyim. Saha dışında daha mülayim bir adamım ama saha içinde böyle olamıyorum. Sahadayken orası benim oyun alanım ve orada kendi oyunumu yansıtmalıyım. Benim oyunumun üzerine oyun oynanmasını sevmiyorum. İstatistiklerden daha çok saha içinde ne yaptığınıza bakmak gerekiyor. Asist yapmıyor olabilirim ama eylemin başladığı nokta çok önemli. Gol konusunda ise, 10 değil 8 numara olarak oynuyorum. İki senedir şampiyonuz. Daha çok buna bakmak gerekiyor." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS