hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yusuf Demir ve Beknaz Almazbekov yabancı sayılmayacak

  Yusuf Demir ve Beknaz Almazbekov yabancı sayılmayacak
  expand

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2023-2024 sezonu futbolcu uygunluğu kurallarını ilan etti. Süper Lig'de 8+6 yabancı kuralı daha önce açıklanmıştı. Bu kurala ekler yapıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TFF'den yapılan açıklamaya göre, Süper Lig'in yeni sezonunda kulüpler, A takım listesinde A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğu bulunmayan en fazla 14 futbolcu bulundurmak kaydıyla, yabancı uyruklu futbolcularla sözleşme imzalayabilecek ve tescil ettirebilecek.

  - Kulüpler, A Takım listesine yazılan 14 yabancı futbolcuya ilaveten; Türk vatandaşlığı veya mavi kart sahibi olan en fazla 1 futbolcu ile sözleşme imzalayabilirler.

  Bu kuralla Galatasaray'da Yusuf Demir, yabancı sayılmadan oynayabilecek. 

  Ayrıca kulüpler, A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğu bulunmayan 14 futbolcuya ilaveten; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla 1 futbolcu ve A Milli Futbol Takımı'nda oynama uygunluğu bulunmamakla birlikte Türk vatandaşlığı veya mavi kart sahibi olan en fazla 1 futbolcu ile de transfer ve tescil dönemleri içerisinde sözleşme imzalayıp, bu oyuncuyu tescil ettirerek A takım listesine yazdırabilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu kuralla Galatasaray altyapısından yetişen Beknaz Almazbekov da yabancı sayılmadan oynayabilecek. 18 yaşındaki futbolcunun Rubin Kazan'la anlaştığı iddia ediliyor.

  Süper Lig'de kulüplerin A takım listesi en fazla 30 futbolcudan oluşacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow