Zenit 8-1 Dinamo Minsk

Zenit 8-1 Dinamo Minsk

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Dinamo Minsk'e deplasmanda 4-0 yenilen Zenit, rövanşta rakibini 8-1 yenerek play-off turuna adınızı yazdırdı.

Zenit, 4-0 kaybettiği ilk maçın rövanşında Dinamo Minsk'i uzatmalar sonunda 8-1 mağlup etti ve tur atladı.


UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanşlarında 11 karşılaşma daha sona erdi.


Beşiktaş'a hayat veren gol


Avrupa futbolunun kulüpler bazındaki en önemli ikinci organizasyonunun 3. ön eleme turu rövanşlarında yapılan 11 maçın ardından Zenit, Maccabi Tel Aviv, Beşiktaş, Apollon, Atalanta, Brondby, Dudelange, Ludogorets, Basel, Rangers ve Genk play-off turuna kaldı.


Beşiktaş, deplasmanda çıktığı rövanş karşılaşmasında Avusturya temsilcisi LASK Linz'e 2-1 yenilmesine karşın ilk maçta evinde aldığı 1-0'lık galibiyetin avantajıyla adını play-off turuna yazdırdı.


Günün dikkati çeken maçında ise Rusya ekibi Zenit, Belarus takımı Dinamo Minsk'e karşı 4-0 kaybettiği ilk maçın rövanşında tur atlamayı başardı. Normal süresini 4-0 üstün bitirdiği mücadelenin uzatma devreleri sonucu sahadan 8-1 galip ayrılan Zenit, play-off turuna çıktı.


Alınan sonuçlar şöyle:


Zenit (Rusya) - Dinamo Minsk (Belarus): 8-1 (Uzatmalarda) (0-4)


Maccabi Tel Aviv (İsrail) - Pyunik (Ermenistan): 2-1 (0-0)


Dinamo Brest (Belarus) - Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi): 1-0 (0-4)


LASK Linz (Avusturya) - Beşiktaş: 2-1 (0-1)


Atalanta (İtalya) - Hapoel Haifa (İsrail): 2-0 (4-1)


Basel (İsviçre) - Vitesse (Hollanda): 1-0 (1-0)


Brondby (Danimarka) - Spartak Subotica (Sırbistan): 2-1 (2-0)


Dudelange (Lüksemburg) - Legia Varşova (Polonya): 2-2 (2-1)


Zrinjski (Bosna Hersek) - Ludogorets (Bulgaristan): 1-1 (0-1)


Lech Poznan (Polonya) - Genk (Belçika): 1-2 (0-2)


Maribor (Slovenya) - Rangers (İskoçya): 0-0 (1-3)


Kairat (Kazakistan) - Sigma (Çekya): 1-2 (0-2)


Progres Niederkorn (Lüksemburg) - Ufa (Rusya): 2-2 (1-2)


AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi) - Sturm Graz (Avusturya): 5-0 (2-0)


Helsinki (Finlandiya) - Olimpija Ljubljana (Slovenya): 1-4 (0-3)


Universitatea Craiova (Romanya) - Leipzig (Almanya): 1-1 (1-3)


Kopenhag (Danimarka) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 2-1 (2-1)


Cluj (Romanya) - Alashkert (Ermenistan): 5-0 (2-0)


Kukesi (Arnavutluk) - Torpedo Kutaisi (Gürcistan): 2-0 (2-5)


Midtjylland (Danimarka) - The New Saints (Galler): 3-1 (2-0)


Molde (Norveç) - Hibernian (İskoçya): 3-0 (0-0)


Suduva (Litvanya) - Spartaks Jurmala (Letonya): 0-0 (1-0)


Zalgiris (Litvanya) - Sevilla (İspanya): 0-5 (0-1)


APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) - Hapoel Beer Sheva (İsrail): 3-1 (2-2)


Luzern (İsviçre) - Olympiakos (Yunanistan): 1-3 (0-4)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS