hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  44. İstanbul Maratonu’nda 'Eğitimde Fırsat Eşitliği'ne destek olmak için koşuyorlar

  44. İstanbul Maratonu’nda Eğitimde Fırsat Eşitliğine destek olmak için koşuyorlar
  expand

  6 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek N Kolay 44. İstanbul Maratonu için geri sayım başladı. Dünyada kıtalar arası koşulan tek maraton olmasıyla bilinen N Kolay 44. İstanbul Maratonu; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli yardımseverlik koşusu olma özelliğini taşıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka Cemiyeti’nin “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” isimli kampanyasına destek veren eğitim sevdalıları, 149 öğrencinin 8 yıllık eğitim giderlerini karşılamak için koşacak.

  Darüşşafaka Cemiyeti; 2015 yılından itibaren yardımseverlik koşularına katılarak, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilerin eğitimine kaynak sağlıyor. Darüşşafaka Cemiyeti’nin bu yılki hedefi gönüllü koşucularıyla birlikte Darüşşafaka’da ortaokul eğitimine başlayan 149 öğrencinin 8 yıllık eğitim masrafına destek olmak.

  Bu yıl 11. sınıfta okuyan İsmet Tunç’un yanı sıra 20 Darüşşafaka Lisesi öğrencisi, Darüşşafaka öğretmenleri ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı da “Eğitimde Fırsat Eşitliği”ne destek sağlamak için maratona katılacak.

  N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda okulu ve arkadaşları için koşarak, “Eğitimde Fırsat Eşitliği”ne katkı sunmaktan büyük gurur duyduğunu belirten İsmet Tunç, “Hedefim, 100.000 TL bağış toplayarak, bu yıl okulumuza başlayan 149 kardeşimin eğitimine kaynak yaratmak. “Eğitimde Fırsat Eşitliği”nin önemine inanan herkesin kampanyama destek olacağına inanıyorum.” diyerek duygularını ifade ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eğitim için Adım Adım: Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız

  Türkiye’nin aydınlık geleceği için nitelikle eğitimle yetenekli öğrenciler yetiştiren Darüşşafaka’ya katkı sağlamak isteyenlerin; N Kolay 44. İstanbul Maratonu için bağış sayfası bulunan İsmet Tunç’un “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” kampanyasını seçerek, 24 Ekim – 31 Kasım günleri arasında bağış yapmaları mümkün.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow