hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MHK Başkanı Lale Orta kimdir, kaç yaşında? Lale Orta nereli? Lale Orta eşi Ahmet Orta ile ilgili bilgiler...

  MHK Başkanı Lale Orta kimdir, kaç yaşında Lale Orta nereli Lale Orta eşi Ahmet Orta ile ilgili bilgiler...
  expand

  Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta, TRT SPOR'DA gündeme dair açıklamalarda bulundu. Peki ama Lale Orta kimdir, kaç yaşında, nereli?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MHK Başkanı Lale Orta, son dönemde yaşanan tartışmaların ardından konuştu. Lale Orta'nın yaşamı, hayatı merak ediliyor. İşte Lale Orta'ya dair bilgiler...

  Lale Orta kimdir?

  Lale Orta, mevcut Merkez Hakem Kurulu başkanı olan eski Türk futbolcu, antrenör, futbol hakemi ve akademisyendir. Türkiye'nin ilk kadın futbol antrenörü ve ilk kadın futbol hakemidir. Lale Orta 63 yaşındadır. 

  Lale Orta sözlerine, "Kamuoyunu bu kadar meşgul ettiğim için özür diliyorum. Gerçekten gündemin en önüne oturmak hiç istemedim. Bu konuyu Bükreş'te öğrendim. Hatta UEFA'nın hakem kurulu başkanı, bütün ülkelere benden bahsetti. "Avrupa'nın tek kadın MHK başkanı" dedi ve herkes alkışladı. Türkiye Futbol Federasyonu, Cumhuriyet'in 100'üncü yılında bana çok önemli bir görev verdi. Görevimin ve üstlendiğim misyonun farkındayım. Frappart, Türkiye'de final yönetmişti o maçtan sonra Avrupa'da kadın hakemleri inanılmaz gelişti. Frappart, Dünya Kupası'nda da maç yönetti. Ben de MHK Başkanı olarak bu alanda da yeni bir çığır açtım" diye başladı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow