Kobe Bryant'ın forma numaraları emekliye ayrıldı

Kobe Bryant'ın forma numaraları emekliye ayrıldı

NBA efsanesi Kobe Bryant'ın 8 ve 24 numaralı formaları Los Angeles Lakers tarafından unutulmaz bir törenle emekliye ayrıldı.

NBA tarihinin en büyük yıldızlarından Kobe Bryant’ın tamamı Los Angeles Lakers’ta geçen kariyeri boyunca giydiği 8 ve 24 numaralı formaları Staples Center’ın zengin kirişlerine çekildi.


Formaları, Golden State Warriors’a karşı oynanan maçın devre arasındaki seremonide emekliye ayrılan Kobe Bryant, “Önemli olan tüm bu formaların içindeki ruhu bir araya getirip, Lakers’ı daha ileriye taşımak” dedi.


Los Angeles Lakers’ın başkanlığını yürüten NBA efsanesi Magic Johnson tarafından “Lakers formasını giymiş en büyük isim” ifadesiyle onore edilen Bryant, “Duygularımı kelimelere dökmek çok zor. Bu büyük oyuncuları izleyerek büyüdüm ve onlardan çok şey öğrendim. Şimdi bu duvarın bir parçası olmak benim için çok şey ifade ediyor. Mirasımızın bir sonraki jenerasyonu nasıl etkileyeceği çok önemlidir. Beni buraya getiren, tavandaki o formaların üzerimdeki etkisidir” dedi. 
Eski-yeni çok sayıda NBA yıldızının yanı sıra Bryant’la birlikte şampiyonluklar kazanan takım arkadaşlarından Shaquille O’Neal ve Derek Fisher da Staples Center’a gelenler arasındaydı. Bryant’la ilişkisi her zaman tartışma konusu olan O’Neal, Bryant’ın tarihe “Gelmiş geçmiş en iyi Lakers oyuncusu” olarak geçeceğini söyledi. O’Neal, Lakers’a üst üste 3 şampiyonluk getiren birliktelikleri için de “Tarihteki en iyi Lakers ikilisi” ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS