hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2024 Paris Olimpiyatları'na az bir süre kaldı! Olimpiyatlara Türkiye'den kaç sporcu katılacak?

  2024 Paris Olimpiyatlarına az bir süre kaldı Olimpiyatlara Türkiyeden kaç sporcu katılacak
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  26 Temmuz - 11 Ağustos tarihleri arasında Paris'te gerçekleşecek Olimpiyat Oyunlarına kota alan Türk sporcular belli oldu. 10500 atletin katılacağı Olimpiyatların meşalesi ise dün yandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  33. Olimpiyat Oyunları için düzenlenen geleneksel meşale yakma töreni Yunanistan'daki Olympia Antik Kenti'nde gerçekleşti. Meşalenin Yunanistan'dan Paris'e olan yolculuğunun başlangıcı olan etkinliğe, IOC Başkanı Thomas Bach ve Paris 2024 Organizasyon Komitesi Başkanı Tony Estanguet'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

  Paris Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Organizasyonda 10 bin 500 atletin katılımıyla 329 farkı müsabaka yapılacak. Olimpiyatların ardından 28 Ağustos - 8 Eylül arasında Paralimpik Oyunları başlayacak. 4 bin 400 atlet 549 farkı müsabakada yarışacak. Olimpiyat Oyunları'na 206 ülke, Paralimpik Oyunlara 184 ülkeden atlet katılacak. Fransız basınına göre; Paris’e oyunlar boyunca 15 milyondan fazla turist gelmesi bekleniyor.

  Sporseverlerin ilgiyle beklediği atletizm müsabakaları Stada de France’te yapılacak.

  Türkiye'den 2024 Paris Olimpiyatları'na katılacak sporcular belli oldu

  Türkiye Olimpiyat Komitesi'nin açıkladığı verilere göre; Olimpiyat Oyunları'na kota alan sporcular belli oldu. 15 Nisan'da güncellenen verilere göre; Paris'te gerçekleşecek Olimpiyat Oyunları'na 55 Türk atlet katılacak.

  2024 Paris Olimpiyatlarına az bir süre kaldı Olimpiyatlara Türkiyeden kaç sporcu katılacak2024 Paris Olimpiyatlarına az bir süre kaldı Olimpiyatlara Türkiyeden kaç sporcu katılacak2024 Paris Olimpiyatlarına az bir süre kaldı Olimpiyatlara Türkiyeden kaç sporcu katılacak2024 Paris Olimpiyatlarına az bir süre kaldı Olimpiyatlara Türkiyeden kaç sporcu katılacak

  Tokyo'da düzenlenen 32'nci Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye 2'si altın, 2'si gümüş ve 9'u bronz olmak üzere toplam 13 madalya kazanmıştı. Olimpiyat altınları Okçulukta Mete Gazoz ve Boksta Busenaz Sürmeneli’den gelmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Tokyo'da madalya sıralamasını 35. olarak bitirdi. Türkiye’nin olimpiyatlar tarihinde kazandığı madalyalar, atletizm, boks, güreş, halter, judo, tekvando ve okçuluk branşlarında geldi.  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow