Rams Global sahibi (Ramazan Bülbül) kimdir, ne iş yapar? Galatasaray'ın stat isim sponsoru hakkında bilgiler!

Rams Global sahibi (Ramazan Bülbül) kimdir, ne iş yapar? Galatasaray'ın stat isim sponsoru hakkında bilgiler!

Rams Global sahibi (Ramazan Bülbül) kimdir, ne iş yapar Galatasarayın stat isim sponsoru hakkında bilgiler
expand

Galatasaray'ın stat isim sponsoru Rams Global oldu. Galatasaray'ın stadı bundan böyle Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Stadyumu olarak adlandırılacak. Bu gelişme sonrasında Rams Global firmasıyla ilgili detaylar araştırma konusu oldu. Peki, Rams Global firması kimin, hangi ülkenin? İşte Rams Global firması kimin, hangi ülkenin? Galatasaray'ın stat isim sponsoru Rams Global hakkında bilgiler...

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Galatasaray, Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin isim sponsoru olan Nef ile olan anlaşmasını sonlandırdığını açıkladı. Galatasaray Kulübü, stat isim sponsorluğu için Rams Global şirketi ile anlaşmaya varıldığını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, "Nef’e teşekkürlerimizle! 2021-2022 sezonundan bu yana Ali Sami Yen Spor Kompleksi’ndeki stadımızın isim sponsoru olan, öncesinde formamızın göğüs sponsoru olan; Galatasaray’ın ihtiyacı olduğu her an, her yerde desteğini esirgemeyen Nef markasına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Sarı-kırmızılı kulüp tarafından; “Detaylarını önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz basın toplantısında duyuracağımız anlaşma dünya standartlarında sponsorluk geliriyle de Türk futbolunun geleceğine ışık tutacak. Bu anlaşmanın ilklerin ve enlerin kulübü Galatasaray'ımıza, gayrimenkul, sağlık, turizm, medya, madencilik gibi farklı sektörlerin dev markası Rams Global'e ve Türk sporuna hayırlı olmasını temenni ediyoruz” denildi. Rams Global sahibi (Ramazan Bülbül) kimdir, ne iş yapar Galatasarayın stat isim sponsoru hakkında bilgilerRAMS GLOBAL HAKKINDA BİLGİLER

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

RAMS Global, şirketleri RAMS Kazakistan ve RAMS Türkiye aracılığıyla başta inşaat ve gayrimenkul olmak üzere, sağlık ve mobilya sektöründe de çeşitli projelere imza atmaktadır. RAMS Türkiye’nin temelleri aslen Gaziantepli olan Ramazan Bülbül tarafından atılmıştır. 

Amiral gemisi inşaat olmakla birlikte sağlık, turizm ve maden sektörlerinde de yer alan Rams Global’in kurucusu Ramazan Bülbül, küçük yaşlarda ticarete atıldığını, bir süre Gaziantep’te ve Sakarya’daki ticaretle uğraştıktan sonra yurtdışına açıldığını ve 90’lı yıllardan bu yana Kazakistan’da faaliyetlerini yürüttüğünü aktardı. Oğulları Doğan Bülbül, Devran Bülbül ve Faruk Bülbül ile holdingi yönettiklerini söyleyen RAMS Global Yönetim Kurulu Başkanı, Kazakistan’da ilk inşaatı 1998 yılında yaptıklarını, son 10 yılda Almatı’da 2, 5 milyon metrekareden oluşan 55 proje hayata geçirdiklerini kaydetti.

Tüm yatırımları kendi özkaynaklarıyla hayata geçirdiklerini belirten RAMS Türkiye’nin CEO’su Devran Bülbül, “RAMS Türkiye’nin hedefi önümüzdeki 5 yıl içerisinde en büyük ilk 5 inşaat şirketinden biri olmak” dedi. İstanbul Avrupa yakasındaki projelerinin yanı sıra Anadolu yakasında da arazi bakan RAMS, Bodrum Gümüşlük’te butik bir villa projesinin ardından Antalya Serik’te de turizm ve konut yatırımı için hazırlanıyor. RAMS Türkiye, hayata geçirdiği her projede, şehrin mimarisine ve insanların yaşamlarına değer katmayı hedefler. Türkiye’deki ilk projesi Gaziantep Liv Hospital’ın ardından, RAMS bu yılın başında kentsel dönüşüm projesi Quattro’yu devraldı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

RAMS GLOBAL SAHİBİ RAMAZAN BÜLBÜL KİMDİR?

Ramazan Bülbül, 1976 yılında Cizre’de dünyaya geldi. Çocukluk döneminde memleketinde ticaret hayatına başlayan Ramazan Bülbül 1988 yılında Gaziantep’e taşındı. Ramazan Bülbül, bugün dev bir şirkete dönüşen Rams Global’in temellerini 1995 yılında Kazakistan’da attı. Gayrimenkul, turizm, sağlık, medya gibi dev sektörlerde başarıları ile bilinen Rams Global’in sahibi Ramazan Bülbül, dev şirketi üç oğlu ile birlikte yönetiyor. Türkiye, Kazakistan, Almanya, Tayland, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Dünya’nın 6 farklı ülkesinde birçok farklı sektöre başarılı yatırımlar gerçekleştiren Rams Global çatısı altında faaliyet göstermekte olan Rams Türkiye’nin medya alanındaki ilk büyük yatırımı GAİN Medya’yı satın alarak gerçekleşti. 1990 yılından itibaren Kazakistan'da yaşayan iş insanı Ramazan Bülbül, üç oğluyla beraber 55 ülkede Rams Global'i yönetiyor.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow