Filenin Sultanları, Arjantin'i de devirdi!

Filenin Sultanları, Arjantin'i de devirdi!

Filenin Sultanları, Arjantini de devirdi
expand
KAYNAK DHA

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Japonya'da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri B Grubu'ndaki dördüncü maçında Arjantin'i 3-1 mağlup ederek dörtte dört yaptı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Japonya'da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri B Grubu dördüncü maçında Arjantin ile karşılaşan Filenin Sultanları, parkeden 3-1 galip ayrıldı. Elemelerdeki dördüncü maçını da kazanan Ay-yıldızlılar, grupta liderliğini sürdürdü. Milliler elemelerde sırasıyla Porto Riko ve Bulgaristan'ı 3-0, Peru ve Arjantin'i ise 3 - 1'lik skorla mağlup etmeyi başardı.

ÜST ÜSTE 19'UNCU GALİBİYET

Filenin Sultanları, Arjantin zaferiyle birlikte üst üste 19'uncu galibiyetini aldı. Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonluğunda üst üste galibiyetler alan Ay-yıldızlılar, Arjantin'i de 3-1'le geçerek yenilmezlik serisini 19'a çıkardı.

Karşılaşma sonrası konuşan Cansu Özbay, "Bugün takım olarak çok iyi oynadık. İkinci sette biraz düşüş yaşadık 3'üncü ve 4'üncü sette toparlanıp galibiyete uzandık" dedi.

Ay-yıldızlılar, gruptaki beşinci maçını bir günlük aranın ardından 22 Eylül Cuma günü TSİ 10.00'da Brezilya ile oynayacak.

Olimpiyat Elemeleri’nde gruplarını ilk 2 sırada bitiren takımlar, Paris 2024 biletini alacak ve ev sahibi Fransa ile birlikte olimpiyatlara katılan 7 takım belli olmuş olacak. Geriye kalan 5 kota için ise 2024 Milletler Ligi’nde oynanacak ilk üç haftanın ardından oluşan dünya sıralamasında kıtalarından olimpiyat kotası almamış en iyi 5 ülke, Paris 2024 kotasını alacak.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow