hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Akif Üstündağ: Avrupa Şampiyonası'ndan da mutlu dönmek istiyoruz

  Mehmet Akif Üstündağ: Avrupa Şampiyonasından da mutlu dönmek istiyoruz
  expand
  KAYNAK DHA

  CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımı için medya günü düzenlendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FIVB Milletler Ligi’nde (VNL) şampiyon olan ve 15 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımı, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burhan Felek Voleybol Salonu'nda gerçekleşen medya gününe Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları katıldı. Etkinlikte TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, başantrenör Daniele Santarelli ve kaptan Eda Erdem Dündar şampiyonluğa ve Avrupa Şampiyonası’na dair açıklamalarda bulundu.

  MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ: AVRUPA ŞAMPİYONASINDAN DA MUTLU DÖNMEK İSTİYORUZ

  Sözlerine FIVB Dünya Şampiyonası finalinde ABD'ye yenilerek dünya 2'ncisi olan U19 Kız Milli Voleybol Takımı’nı kutlayarak başlayan Mehmet Akif Üstündağ, "VNL’de tarihimizde ilk kez şampiyon olduk. Final oynamıştık. İkinci, üçüncü, dördüncü sıralamada hepsini yaşadık ama şampiyonluk yaşamadık. Bu yıl sultanlarımız ülkemizin gururu oldu olmaya da devam edecek. Ardından yoğun program ile Avrupa şampiyonası başlayacak. Yine hedefimiz iki defa ikincilik yaşadık ama şampiyonluk yaşamadık. İlki orada da yaşamak istiyoruz. Ardından Olimpiyat Elemeleri oynayacağız. 2024’te hem kadın hem erkeğiyle sırayla orada olmak istiyoruz. Hocamıza kaptanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Avrupa şampiyonasından da mutlu dönmek istiyoruz" dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DANIELE SANTARELLI: HEDEFİMİZ TURNUVANIN SONUNA KADAR GİDEBİLMEK

  Başantrenör Daniele Santarelli, şampiyonaya iyi hazırlandıklarını belirterek, "VNL’de iyi bir iş çıkardık. Yazın başında VNL’den iyi bir sonuçla döndük. Şu anda ikinci hedefimiz olan Avrupa şampiyonası var. İki gün sonra yola çıkacağız. Takımın çok iyi hazırlandığını düşünüyorum. Avrupa şampiyonası için kısa zaman kaldı. Şu an iyi durumdayız. Grubumuzda farklı oynayan takımlara karşı oynayacağız. Hedefimiz turnuvanın sonuna kadar gidebilmek. Bu şampiyonada 4-5 tane çok iyi takım var. Biz kendi oyunumuzu oynamazsak dünya ve Avrupa’daki her takıma karşı kaybedebiliriz. Bunun farkındayız bu yüzden oyun seviyemizi en yukarıda tutmalıyız. İyi oynamazsak turnuvanın ilk maçını da kaybedebiliriz. Hedefimiz turnuvanın sonuna kadar istediğimiz oyunu sergilemek ve sonuna kadar gidebilmek" ifadelerini kullandı.

  EDA ERDEM DÜNDAR: ÜLKECE KENETLENİP O BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ

  A Milli Takım kaptanı Eda Erdem Dündar ise iyi seviyede olduklarını vurgulayarak, "Daha iyisini yapmak için mücadele ediyoruz. Avrupa şampiyonası zorlu geçecek ama takım olarak hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Özellikle VNL şampiyonluğundan sonra halkımızın desteğiyle beraber bu başarılarımıza başarı katmak istiyoruz. Umarım Avrupa şampiyonasında hedeflediğimiz başarıya ulaşır hasret kaldığımız altın madalyayı ülkemize getiririz. İnanıyorum ki ülkece kenetlenip o başarıya ulaşacağız" şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow