hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yaşar Üniversitesi'nin sultanları namağlup şampiyon oldu

  Yaşar Üniversitesinin sultanları namağlup şampiyon oldu
  expand

  Yaşar Üniversitesi'nin kadın voleybolcuları Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Üniversiteler Voleybol Ligi’nde namağlup olarak Süper Lig'e yükseldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Genç sporcular Süper Lig'e giden yolda çabalarının karşılığını aldı. Geçen aralık ayında Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Üniversiteler Bölgesel Ligi’nde namağlup birinci olan Yaşar Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı Süper Lig'e yükselme maçlarına katılmaya hak kazanmıştı.

  Ankara'da 4-12 Mayıs tarihlerinde oynanan Süper Lig'e yükselme maçlarında, Çukurova Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi’ni 3-0 mağlup eden Yaşar’ın Sultanları yarı finalde Hacettepe Üniversitesi, finalde de Ankara Üniversitesini 3-1 mağlup ederek namağlup şampiyon olarak Süper Lige yükseldi. Antrenörü Alper Kemal Kaygusuz, kısa sürede Süper Lig'e çıkmanın sevincini ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “Şampiyonluğa giden süreç kısaydı ama çok güzel bir deplasman geçirdik, farklı takımlardan oyuncuları bir araya getirerek müthiş bir uyum yakaladık. Çok çalıştık, sporcularımız çok emek harcadı ve karşılığını gördü" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow