hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  0Xc00007B Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası Çözümü…

  0Xc00007B Hatası Nedir, Nasıl Çözülür Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası Çözümü…
  expand

  Uygulamaları kullanırken bazı hatalar karşımıza çıkmaktadır. Bu hatalar numara sistemiyle verilmektedir. Karşımıza çıkan hatanın anlamına baktığımızda ancak hatanın ne anlama geldiğini bilmekte ve çözümünü sağlamaktayız. 0xc00007b de bilgisayarda uygulamalar esnasında karşımıza çıkabilecek bir hata kodudur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  0xc00007b Hatası Nedir?

  0xc00007b hatasını almanın bir sebebi vardır. Bu hatanın en genel tanımı NVIDIA ya da diğer marka ekran kartlarının sürücülerinden kaynaklanan hata kodudur. 

  Geçersiz görsel format anlamına gelmektedir ve eksik, bozulmuş sistem dosyalarından ya da uygulama dosyalarından kaynaklanabilmektedir. 

  0xc00007b Hatası Nasıl Çözülür?

  0xc00007b hatası kullanıcıyı gerçekten çileden çıkartabilmektedir. Bu hatanın pek çok sebebi olabileceği gibi çözümü olabildiği için problem olarak görülmemektedir. 

  Hata bir Windows hatası olarak bilinmektedir. Hatayla genellikle bazı popüler oyunların kısa yollarını çalıştırmaya çalışırken karşılaşılmaktadır. 

  Windows 7 Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemi kullananlar için 0xc00007b hatasını çözen adımlar şöyle sıralanmaktadır:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bilgisayarı yeniden başlatmak bir çözüm olabilmektedir.

  Uygulamayı yönetici olarak çalıştırmak da diğer bir çözümdür.

  Bir sorun ile karşılaşıldığında Türk milletinin klasik çözümü aç kapa yapmaktır. İşte bu işlem bu hatada geçerli olabilmektedir. Bilgisayarı yeniden başlatmak eylemi hataya neden olan uygulama ve dosyaları onarmakta ya da göz ardı edebilmektedir. 

  Uygulamayı yönetici olarak çalıştırabilirsiniz. Uygulamada sağa tıklayıp özellikleri seçin. Üstteki sekmeden uyumluluk kısmına tıklanır. Burada tüm kullanıcı ayarları değiştirilir. Programı yönetici olarak çalıştır seçeneği tercih edilir. 

  Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası Çözümü

  Uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatasına sık sık rastlanmaktadır. Dolayısıyla da Windows kullanıcıları için bu hataya pek çok çözüm uygulanabilmektedir. 

  Bilindiği gibi en basit çözüm bilgisayarı yeniden kapatıp yeniden başlatmaktır. Bu çözüm bu burada da geçerliliğini korumaktadır. Diğer uygulanabilecek çözüm seçeneği ise düzgün çalışmayan bu uygulamayı yönetici modunda çalıştırmak olacaktır. 

  0xc00007b Hatasının Olmaması İçin Bazı Öneriler

  Bu hatayla karşılaşmamak için sizlere öneri listesi hazırladık. Elbette ki hatayla karşılaşıldığında bazı çözümler bulunmaktadır. Fakat yine de kulak verilmesi gereken öneriler şöyle sıralanmaktadır:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ekran kartı sürücülerini güncel tutmalısınız.

  Microsoft Visual C++ Redistributable denilen paketlerin de güncellenmesi iyi olacaktır.

  Güncelleme yapılması gereken bir diğer sistem de Microsoft .NET Framework olarak önerilmektedir.

  Kesinlikle en güncel sürümde tutulması gereken sistem DirectX sistemidir.

  Windows güncellenmesi de yapılmalıdır.

  Hata veren oyun, uygulama ya da dosya silinmeli ve tekrar yüklenmelidir. 

  0xc00007b Hatasının Nedenleri Hakkında Bilgi 

  Sıklıkla karşılaşılan bu hatanın bazı nedenleri bulunmaktadır. Örneğin açmaya çalışılan oyun programı ya da oyun dosyasıyla ilgili bir problem bu hatayı verebilmektedir. 

  Bilgisayarda çeşitli güncellemeler yapılmadığı taktirde bu hata alınabilmektedir. Sürekli güncel tutulması gereken bazı sistemler vardır. Örneğin Microsoft .NET Framework güncellemesi, DirectX sistemi, Windows güncellemesi, Microsoft Visual C++ Redistributable paketinin güncellenmesi ve ekran kartı sürücülerinin güncel tutulması sürekli güncel tutulması gereken sistemlere birer örnektir. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow