16 yaşındaki hacker tutuklandı

16 yaşındaki hacker tutuklandı

16 yaşındaki hacker tutuklandı

Birkaç hafta önce ülkede yaşanan hacker saldırılarını araştıran İtalyan polisi, 16 yaşındaki Anonymous üyesinin gözaltına alındığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlü hacker grubu Anonymous, düzenlediği saldırılar nedeniyle güvenlik birimleriyle karşı karşıya gelmeye devam ediyor. Özellikle politik amaçlar güden siber saldırılar düzenleyen hacker grubunun, dünyanın dört bir yanında üyeleri bulunuyor. Bu üyelerden biri geçtiğimiz günlerde İtalya’da tutuklandı. İtalya’da düzenlenen bir hacker saldırısına liderlik ettiği söylenen 16 yaşındaki hacker, birkaç gün önce İtalya polisi tarafından gözaltına alındı.

Tesla Model 3'ü tanıttı

Yetişkin olmadığı için ismi İtalyan polisi tarafından açıklanmayan hackerın, #OpSafePharma adlı hack saldırısına önderlik ettiği söyleniyor.

Bu saldırının detayları bilinmiyor olsa da, polisin açıklamasına göre Anonymous üyeleri bu siber saldırıda İtalya Sağlık Bakanlığı’nın internet sitelerini hedef almış.

16 Mart’ta başlayan saldırıların ilk andan itibaren siber suçlarla mücadele ekibi tarafından izlendiği ve saldırıların arkasında 16 yaşındaki Anonymous üyesinin olduğunun kısa sürede tespit edildiği söyleniyor. Genç hacker hakkında ne kadar ceza isteneceği henüz belli değil.