hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  20 milyar dolar değerinde düşüş yaşattı

  20 milyar dolar değerinde düşüş yaşattı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Satın alımından beri çoğu şeyi değiştiren Tesla CEO’su görünüşe göre çok iyi bir iş çıkarmıştı. Musk Cuma günü Twitter çalışanlarına yeni bir hisse senedi tazminat programını duyuran bir notta yeni rakamları da paylaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milyarderin, şirketin önemli ölçüde azalan iş gücünü web sitesinin hâlâ istikrarsız bir mali durumda olduğu konusunda uyardığı bildirildi. “Twitter hızla yeniden şekilleniyor” diye yazdı ve şirketin bir noktada nakit parasının bitmesine dört ay kaldığını da sözlerine ekledi.

  Platformer’dan Zoë Schiffer’e göre Musk ayrıca çalışanlarına “açık ama zor bir yola girdiklerini” söyledi. Musk’a göre, şirketin mevcut hisse senedi hibelerinin gelecekte 10 kat daha değerli olacak. Musk, Twitter’ın personelin SpaceX’tekine benzer bir politikayla altı ayda bir hisse senedi satmasına izin vereceğini söyledi.

  Platform, günde yaklaşık 140 milyon daha fazla aktif kullanıcıya sahip bir şirket olan Snapchat yaratıcısı Snap’ten daha değerli bir konuma erişmeye çalışıyor ancak şirketin durumu bir süredir iyi değil. Bu kapsamda çalışmalar da devam edecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow