hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  40 dakikada şarj oluyor

  40 dakikada şarj oluyor
  expand

  Huawei Mate 50 Pro, hem tasarım hem de sunulan özellikler tarafında ilgi çekici bir ürün. Ekranı ve kamera dizilimi kendisinden söz ettiriyor. Ama bundan da önemlisi 40 dakikada tam şarj olabilmesi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Huawei Mate 50 Pro 8.5mm kalınlıkta ve 209 gram ağırlıkta. Rahat bir kullanım için iki elde kullanımı öneriyoruz. Cihaz, yanlardan yumuşatılmış ve ışık altında parlayan tasarım detaylarına sahip. Güzel olduğu kadar, suya ve toza karşı dayanıklı bir tasarımı olduğunu da belirtelim. Mate 50 Pro, IP58 sertifikasına sahip. Yani üzerine yanlışlıkla su dökülse de bir sorunla karşılaşmanız çok düşük ihtimal.

  Cihaz, 6.74 inç değerde, büyük diyebileceğimiz bir ekrana sahip. Ekranımız, OLED teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve 120Hz tazeleme değeri sunuyor.

  Snapdragon 8+ Gen 1 4G İşlemci

  Snapdragon 8+ Gen 1 4G İşlemci, güncel amiral gemisi işlemcilerden bir tanesi ve hem oyun hem de uygulama çalıştırma performansı olarak tatmin edici sonuçlar sunuyor. 4G ibaresi, bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir, ama üründe 5G desteği olmadığını da ifade edelim. Öte yandan, hâlâ ülkemizde 5G hizmeti de yok ve net tarih henüz paylaşılmış değil.

  8GB RAM ve 256GB dahili depolaması bulunan ürünümüz, Huawei’nin EMUI 13 işletim sistemine sahip. Android tabanlı bu sistem, performanslı çalışıyor. İsterseniz Huawei AppGallery’ye giderek oyun ve uygulamalar indirebilirsiniz. İsterseniz de favori Android oyun ve uygulamalarınızın resmi websiteleri üzerinden APK dosyalarını indirip kullanabilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HDR Vivid teknolojisi

  Telefonun arka tarafında 50+13+64MP’den oluşan kamera kurulumu var ve optik görüntü sabitleme teknolojisi de sunuluyor. Böylelikle çoğu kez, hareketli çekimlerde dahi net fotoğraflar ve videolar elde edebiliyorsunuz.

  Ek olarak, rakiplerinde olmadığı belirtilen bir de Süper Makro video modu var. Bildiğiniz gibi çoğu telefon, 2cm mesafeden makro fotoğraflar çekerek ufak detayları dahi görebilmenize yardımcı oluyor. Peki ya makro videolara ne dersiniz? Evet, Mate 50 Pro’da bu da var ve ilgi çekici.
  Bir diğer konu ise, ürünün HDR Vivid görüntüleme teknolojisiyle geliyor olması. Bu, Çin’in HDR tarafında ilk teknolojisi ve çekilen görüntüleri, destekli cihazlarda daha zengin renk tonlarıyla görüntüleme imkânını sunuyor. Bu seçenek açıkken, 4K 30FPS ve 1080p 30FPS değerlerde videolar çekebiliyorsunuz.

  40 dakikada tamamen şarj!

  Huawei Mate 50 Pro, 4700mAh pile sahip ve hızlı şarj desteği sunuyor. Ürünün kutusunda, Type-C bağlantılı 66w hızlı şarj adaptörü de yer alıyor ve bu adaptörle ürünü 40 dakikada tamamen şarj edebiliyorsunuz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow