hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  60 MP selfie kamerası ile ilgi çekiyor

  60 MP selfie kamerası ile ilgi çekiyor
  expand

  Huawei Nova 10 ile Pro’nun tasarım hatları birbirleri ile oldukça benzer . Aradaki ilgi çekici bir fark ise, Nova 10’un daha ince ve hafif bir tasarımla geliyor olması.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nova 10, 6.67 inç değerde ekrana sahip. OLED teknolojisinin kullanıldığı ekran, FHD+ çözünürlük sunuyor ve 120Hz tazeleme değeri mevcut. Böylelikle film, dizi ve video oyun gibi içerikleri güzel renkler ve akıcı detaylarla deneyimleyebiliyorsunuz. Göz konforu modu ve farklı renk profilleri gibi seçeneklerle deneyimlerinizi geliştirebilirsiniz.
  Tabii ekranın bir diğer güzel tarafı da yanlardan kavislendirilmiş tasarıma sahip olması. Böylece sağa sola kaydırma yaparken parmağınızı engelleyen bir çerçeve faktörüyle karşılaşmıyorsunuz. Şahsen ben de yıllardır kavisli ekran tercih eden kullanıcılardan biriyim ve Nova 10’dan fazlasıyla memnun kaldım.

  Snapdragon 778G 4G

  Telefonumuzda Snapdragon 778G 4G işlemcisi var. Buna 8GB RAM ve 128GB dahili depolama faktörleri eşlik ediyor. Android tabanlı EMUI 12 kullanan ürün, kullanımı kolay bir arayüze sahip. Zaten ön yüklü olarak popüler oyun ve uygulamalar da sunuluyor.

  Daha fazlası için Huawei AppGallery’ye de gidebilirsiniz. Firmanın resmi uygulama mağazası, bünyesinde yerli ve yabancı binlerce uygulama barındırıyor. Yerli bankacılık uygulamalarından devlet uygulamalarına kadar işe yarar pek çok seçenek var.

  Öte yandan, Huawei’nin hazırladığı Petal Search ve Petal Maps – Haritalar gibi uygulamaların yardımlarıyla da aradıklarınızı kısa süreler içerisinde bulabiliyorsunuz.

  Peki Google Play Store erişim mümkün mü derseniz, evet, mümkün. Huawei uygulama mağazasından GSPace uygulamasını ücretsiz olarak yüklemelisiniz. Burada, Gmail’den Google Maps’e, YouTube’a kadar pek çok uygulamaya erişebilir ve sorunsuz kullanabilirsiniz.
  Yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemiyle geliyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Huawei Nova 10 Pro’nun arka tarafında 50+8+2MP’den oluşan üçlü kamera sistemi var. Ana kamera, iyi ışıklı ortamlarda, fotoğrafçılık ve video çekim için güzel performanslar sunuyor.

  Ek olarak, 4K 30FPS ve 1080p 60FPS video çekim seçeneklerinin olduğunu da belirtelim. İster geniş ağır video çekimi yapın, ister portre, isterseniz de makro. Nova 10’da hoşunuza gidecek detaylar bulabilmek zor değil.

  Ön tarafa geldiğimizde ise, 60MP değerde selfie kameranın da iddialı olduğunu düşünüyoruz. 4K 30FPS videolar çekmenize imkân sunan kamera, geniş açılı selfie’ler ve çeşitli makyaj efektlerine de imkân sunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow