hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Airbnb güvenlik önlemlerini arttırdı

  Airbnb güvenlik önlemlerini arttırdı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Airbnb, güvenlik riski taşıdığını düşündüğü kişilerle ilişkisi olan kullanıcıları yasaklamaya başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kısa vadeli kiralama şirketi, mal sahiplerini güvende hissettirmek için güvenlik önlemlerini artırmaya başladı. Bu kapsamda güvenli olduğu düşünülmeyen kullanıcılar platformdan engellenmeye başlayacak.

  Airbnb, “seyahat etmesi muhtemelen” yasaklı kişileri artık belirleyeceklerini ve platformlarını kapalı tutacaklarını duyurdu. Örneğin, Ocak ayında platformu kullanması yasak olan bir kullanıcı ile iletişim kuran başka bir kullanıcı daha platformdan uzaklaştırıldı. Bu kapsamda sadece tehlikeli olabilecek kişiler değil onlarla iletişim kuranlar da engellenecek.

  Airbnb, “topluluğumuzu korumaya” yardımcı olmak için “dikkatli bir değerlendirmeden sonra” yasağa onay verdiğini bildirdi. Ardından, “şu anda bu dava için ek destek sunmayacağını” ekleyerek davaya kapıyı çarparak kapattı.

  Şirket, bu süreci ne kadar süreyle yürürlüğe koyduğu veya ne sıklıkta kullandığı konusunda pek şeffaf olmasa da, prosedürleri başarılı bir şekilde itiraz etmek için güçlü sebeplerininiz olması gerekecek. Her iki durumda da, şirketin mesajının alt tonları var: Bugün kim olursa olsun, inişli çıkışlı bir geçmişe sahip biriyle ilişki kurun ve hiçbiriniz platformumuzu kullanamazsınız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Airbnb özel bir işletme ve güvenlik açısından dilediği uygulamayı yürürlüğe koyabilir. Özellikle güvenliği artması kullanıcılar açısından önemli bazı noktaların altını çizecektir. Şirket platformda güvenli bir deneyim oluşturmak için elinden geleni yapıyor desek yanlış olmaz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow