hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Alexa odaklı bir gözlükle fark yaratacak

  Alexa odaklı bir gözlükle fark yaratacak
  expand

  Önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Amazon, çok yakın zamanda akıllı hoparlörü içine entegre ettiği sanal asistanı Alexa ile çok farklı bir hamle yaparak akıllı hoparlör pazarında tepe noktaya erişmeyi başarmıştı. Şirket şimdi de bu hamlesini akıllı gözlük ile taçlandırmanın planlarını yapıyor. Bunun yanında akıllı telefon ve akıllı saat üreticilerine de bu sanal asistan lisanslaması yapılarak pazar içinde hakimiyeti attırma hamleside oldukça ön planda tutuluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD merkezli teknoloji devi Amazon, geliştirdiği sanal asistan Alexa odaklı bir gözlükle piyasada çok farklı bir hamle yapmayı düşünüyor.

  Gelen birtakım bilgilere göre firma geliştirdiği sanal asistan olan Alexa’yı akıllı gözlük içine entegre ederek kullanıcıların hayatına farklı bir dokunuş yapmayı amaçlıyor. Akıllı telefon ile entegre bir şekilde çalışması planlanan ürün, kemik iletimi sayesinde ses çıkışı sağlayarak kullanıcısına kolaylık sunacak.

  Amazon tarafından planlanan bu gözlüğün birçok kullanıcıya gündelik hayatında kolaylık sağlamasının yanında en önemli handikapı ise yapısı gereği oldukça küçük bir batarya ile gelecek olması olarak söylenebilir. Geçmişte hatırlanacağı gibi Google bu tip bir proje denemesi yapmış ama oldukça başarısız bir sonuçla karşılaşmıştı. Tüm bunların yanında şirket farklı alanlarda olan ürün çeşitliliğini arttırarak yeni hamleler yapıyor. Son olara ofis ve ev için Amazon Echo Show adı altında tanıtılacak olan akıllı güvenlik kamerası projesi bu hamleye örnek gösterilebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow