Android 11 ile hızlı ayarlar rengarenk oldu

Android 11 ile hızlı ayarlar rengarenk oldu

Google, geçtiğimiz gün Android 11 Geliştirici Önizleme sürümünü yayınladı. Bu güncelleme ile gelen yenilikler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Bildiğiniz gibi gece ve gündüz modunda sürekli aynı bir renk şeması kullanılıyordu. Google bu renk şemasını özelleştirmek için kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.


Pixel modellerinde Android 11’i test eden kullanıcılar Hızlı Ayarlar bölümü ile ilgili yeni bir özellik keşfettiklerini açıkladı. Geliştiricilerin bulduğu bu yeniliğe göre; Hızlı Ayarlar’da yer alan simgeler farklı renklerde kullanılabiliyor.


Bildirim Merkezi’nde yer alan Wi-Fi, Bluetooth, Rahatsız Etme, El feneri, Otomatik Döndürme, Hücresel veri ve düşük güç modu gibi simgeler farklı renklerde kullanılabilecek. Tabii bu özellik şimdilik safkan Android arayüzünü kullanan telefonlarda yer alacak. Huawei, Xiaomi ve Samsung gibi kendi arayüzünü oluşturan firmaların bu özelliğe yer verip vermeyeceği ise henüz bilinmiyor.


2020 yılının son çeyreğinde final sürümü ile karşımıza çıkacak olan Android 11 hakkında şimdilik fazla detay bulunmuyor. Google’ın Mart ayında düzenleyeceği Google I/O 2020 etkinliğinde Android 11 hakkında daha fazla detay sahibi olacağımızı söyleyebiliriz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS