hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Android 14 Beta 3 sürümü neler sunacak

  Android 14 Beta 3 sürümü neler sunacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Her Beta sürümünde olduğu gibi Android 14 Beta 3’de yine birçok önemli özellik ve teknik detayla birlikte geliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Android 14 Beta 3, Google’ın Android’in geliştirme döngüsünü bir kez daha büyük bir sürümle taçlandırdığı yerdir. Gizlilik, güvenlik, performans, geliştirici verimliliği ve kullanıcı özelleştirmesi bu güncellemenin odak noktalarıdır. Bu sürüm, tablet ve katlanabilir cihaz. Android 14 Beta 3, geliştirici API’ları ve uygulama arayüzü davranışlarına son şeklini vererek, sorunsuz bir entegrasyon sağlamaktadır.

  Android ekibi, bu önemli aşamaya katkı sağlayan değerli geri bildirimler için teşekkür etmekte. Android 14 Beta 3‘te sunulan özellikler arasında doğrusal olmayan yazı tipi ölçeklendirme, fotoğraf ve videoya kısmi erişimle artırılmış gizlilik, jest navigasyonunda animasyon desteği ve OpenJDK 17 LTS uyumu yer alır.

  Platform Kararlılığı, geliştiricilere uyumluluk güncellemelerini güvenle geliştirebilmeleri ve yayınlayabilmeleri için fırsat verir. Nihai uyumluluk testleri ile birlikte, yaklaşmakta olan Android 14 sürümünde pürüzsüz bir uygulama deneyiminin yaşanması bekleniyor.

  Erken testler, SDK’lar, kütüphaneler, araçlar ve oyun motorları için uyumluluk sorunlarını önlemek adına büyük önem taşır. Bir uygulama için uyumlu güncellemeler yayınlandıktan hemen sonra geliştiricilerin hızla bilgilendirilmesi gerekmektedir. Android 14 Beta 3’ü test etmek, uygulamayı yüklemek ve sorunları gözden geçirmek anlamına gelmektedir. Uygulamaları etkileyen değişiklikler arasında doğrusal olmayan yazı tipi ölçeklendirme ve farklı uygulamalar arasında kısmi medya erişimi bulunmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Android 14, kullanıcıların veri paylaşma uygulamalarını çalışma zamanı izin iletişim kutusunda göstererek gizliliği öncelikli hale getiriyor. Kullanıcılar, konum verilerini paylaşma politikalarını güncelleyebilir. Android 14 Beta 3 sürümü yeni özelliklerle birlikte geliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow