hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Android pazarına en güçlü örneğini sundu

  Android pazarına en güçlü örneğini sundu
  expand

  Xiaomi 12 Pro, gelişmiş Qualcomm çipsetinden 8K çözünürlüklü video çekim özelliğine, 120Hz tazeleme değeri sunan ekran detayından 120w hızlı şarj destekli piline kadar üst seviye pek çok detayı bünyesinde barındırıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Xiaomi 12 Pro’nun 6,73 inç değerdeki ekran, 20:9 görüntüleme sunabiliyor ve 3200 x 1440 çözünürlük sunuyor. 522ppi değerini de sunabilen ekran, aynı zamanda içerik türüne göre 120Hz tazeleme değerine kadar erişerek detayları akıcı, net bir şekilde gösterebiliyor.

  HDR10+ ve Dolby Vision gibi teknolojileri de bünyesinde barındıran telefon, video servislerde abonelikleri olanlar, YouTube'da yüksek çözünürlüklü videoları izlemekten hoşlananlar için sevindirici. Daha canlı renkler, daha akıcı ve net görüntüler mümkün.
  Güneş ışığı modu ve uzun süreli deneyimlerde gözlerin zarar görmemesi için okuma modu var mı derseniz, evet, var.

  Peki dayanıklılık tarafında ekstra bir dokunuş var mı derseniz, evet, o da var. Ürün, Corning'in en güncel ekran koruma teknolojisi Gorilla Glass Victus ile geliyor. Böylece hafif darbelere ve çizilmelere karşı daha dayanıklı konumda yer alıyor.

  Qualcomm'un Snapdragon 8 - jenerasyon 1 çipsetiyle gelen ürün, tam anlamıyla bir performans canavarı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  12GB LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 destekli 256GB dahili depolama, verilerin yüklenmesi, kopyalanması ve açılması gibi işlemlerde yüksek hız anlamını taşıyor. Daha basit tabirle, cihazınızda yüksek performanslı RAM'ler ve SSD performansı sunan depolama faktörü mevcut.

  Ürünün kullanımı kolay, akıcı bir arayüzü var. Aynı zamanda Facebook, TikTok, Spotify ve Netflix gibi popüler servislerin ön yüklü olarak geldiğini de belirtelim.

  "Peki oyun çalıştırma performansı nasıl?" diye soruyorsanız, bu soruya da Call of Duty ve PUBG gibi popüler oyunlarla cevaplar verelim. Sonuçta en güçlü çipsetlerden bir tanesine sahip bu telefon.

  Aslında bu iki oyun, orta seviye telefonlarda da iyi performans sunabiliyor. Xiaomi 12 Pro gibi üst seviye telefonlarda elde edilen farklar ise, daha iyi grafikler ve daha akıcı detaylar olarak beliriyor. Bu sayede yalnızca "Oyun çalışsa yeterli, grafikler önemli değil" gibi "daha mütevazi" diyebileceğimiz düşünce şekli ortadan kalkmış oluyor.

  50MP değerde geniş açılı kameramız, f1.9 açıklık değerine sahip. Bunun anlamı, düşük ışıklı ortamlarda da iyi renkler ve net detaylar yakalayabiliyor olması. Aynı zamanda OIS desteği de var. Bu sayede, hareketli çekimlerde bile net detaylar elde edebilirsiniz.

  50MP değerdeki ultra geniş açılı kameramız ise, manzara çekimleri ve kalabalık çekimler için ideal. Bu kameranın diğer pek çok ultra geniş açılı kameraya kıyasla farklı, kumlanma gibi can sıkıcı detayları azaltarak daha net fotoğraflar çekebiliyor olması.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  50MP telefoto kamera da f1.9 açıklık değerine sahip ve üçlüyü tamamlayıcı nitelikte.
  Ürün, fotoğrafçılık konusunda gerçekten iddialı ve tatmin edici sonuçlar sunuyor. Değinmek istediğimiz bir başka nokta ise, video çekim modları...

  Xiaomi 12 Pro, 4K 60FPS değerde video çekimleri gerçekleştirebiliyor ve ortaya güzel sonuçlar çıkarıyor. Hatta ürün, 8K 24FPS değerde videolar dahi çekebiliyor! Günümüzde 8K çözünürlüklü içerikler ve bunları oynatabilecek medya yelpazesi çok geniş olmayabilir, ama bunu geleceğe yönelik bir yatırım olarak görebiliriz. Gerçekten heyecan verici bir özellik bu.
  Öte yandan, gerek hızlı, gerek ağır çekim modları sayesinde kullanıcılara zengin deneyimler sunulabiliyor. Hatta ağır video çekim modunda sunulan seçenekler, diğer pek çok telefon modeline kıyasla çok daha zengin ve işlevsel.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow