Android Pie’da uyarlanabilir parlaklığı kolayca sıfırlayın!

Android Pie’da uyarlanabilir parlaklığı kolayca sıfırlayın!

Android Pie sürümünde uyarlanabilir parlaklığı batarya verilerinizi kaybetmeden sıfırlamak artık mümkün. Device Health Services 1.6 sürümü ile artık uyarlanabilir parlaklığı kolayca sıfırlayabiliyorsunuz.

Google, Android 9.0 Pie sürümü ile Adaptive Brightness yani uyarlanabilir parlaklık özelliğini kullanıma sunmuştu. Uyarlanabilir parlaklık özelliği; yapay zeka ile kullanıcıların alışkanlıkları analiz edilerek ekran parlaklığı otomatik olarak ayarlanıyor. Bu özellik bazen kullanıcının stabil bir kullanım izlemediği durumlarda doğru çalışmayabiliyordu.

Bu tip durumlarda uyarlanabilir parlaklık ayarlardan sıfırlanabiliyordu. Ancak bu sıfırlama işlemi sırasında diğer batarya verileriniz de sıfırlanıyordu. Batarya verilerini kaybetmek istemeyen kullanıcılar için Google bugün bir güncelleme yayınladı.

Google Play Store üzerinden sunulan Device Health Services 1.6 sürümü ile artık uyarlanabilir parlaklığı, batarya verilerinizi kaybetmeden sıfırlayabiliyorsunuz.

Ayarlar > Uygulamalar > Cihaz Sağlığı Servisi > Depolama bölümünden verileri temizle dediğinizde; uyarlanabilir parlaklık verileriniz siliniyor. Bu sayede batarya kullanım verileriniz hala telefonda kalıyor. İlk olarak Pixel modellerine gelen bu servis güncellemesi bir kaç gün içerisinde diğer modellere de gelecektir.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS