hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Android telefonlarda en iyi yonga seti Galaxy S23’te olacak

  Android telefonlarda en iyi yonga seti Galaxy S23’te olacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bildiğiniz gibi bu dönemde çıkan amiral gemisi akıllı telefonların yonga seti Snapdragon 8 Gen 2 oluyor. Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2, şu anda Android telefonlar için piyasadaki en iyi yonga seti olarak dikkat çekiyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aynı yonga setini kullanan bu amiral gemisi akıllı telefonların, performans olarak birbirlerine karşı üstünlük sağlamak için daha çok yazılıma ve RAM gibi yardımcı parçalara odaklanması gerekiyor. Ancak gelen son haberlere bakılırsa bu kez Samsung, farklı bir avantaja da sahip olacak. Çünkü Samsung’un kullanacağı Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin, diğerlerinden farklı olacağı söyleniyor.

  Hatırlarsanız daha önce gelen sızıntılarla birlikte Galaxy S23’ün Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağı büyük ölçüde kesinleşmişti. Ayrıca önceki yıllarda amiral gemisi telefonunu bazı bölgelerde Exynos yonga setiyle çıkaran Samsung’un bu yıl telefonu tüm dünyada Snapdragon 8 Gen 2 ile satışa sunacağı da ortaya çıkmıştı. Gelen son bilgiler ise telefonda kullanılacak bu Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin, diğer Android telefonlarda kullanılan Snapdragon 8 Gen 2’den farklı olacağını gösteriyor. Galaxy S23’te kullanılacak olan yonga seti, Snapdragon 8 Gen 2’nin daha gelişmiş bir versiyonu olacak ve daha yüksek performans sunacak.

  Öte yandan bu yüksek frekanslı Snapdragon 8 Gen 2’nin Galaxy S23’ün Avrupa’da piyasaya sürülecek versiyonunda kullanılacağı söyleniyor. Ancak henüz bu konu netlik kazanmış değil.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow