Son Dakika

Android uygulamalar durduruldu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Android uygulama durdurdu hatası çözümü!

Android uygulamalar durduruldu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Android uygulama durdurdu hatası çözümü!

Android uygulamalar durduruldu hatası nedir, nasıl düzeltilir? Android uygulama durdurdu hatası çözümü!

Son günlerde android kullanıcıları kullandıkları uygulamalarla ilgili yoğun bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Android tabanlı telefona sahip milyonlarca kullanıcı son zamanlarda uygulamalarda ani çökme şikayetinde bulunuyor. Bazı uygulamalar hiç açılmazken bazıları da açıldıktan sonra kapanıyor. Bazı kullanıcılar ise uygulama içerisinde sınırlı hareket edebildiklerini belirli alanlara tıkladıklarında uygulamanın çöktüğünü bildirdi. Peki, Android uygulamalar çöktü mü, düzeldi mi?  İşte Android uygulama durdurdu hatası çözümü!

Dünyanın en çok popüler telefon yazılımı olan Android uygulamalarında son günlerde ciddi sorun yaşanıyor. Android kullanıcıları uygulamalarda meydana gelen çökme ve aniden kapanmanın nedenini araştırmaya başladı. Özellikle arama motoru Google'ın sürekli olarak donma nedeni merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak yetkililerden açıklama geldi.

ANDROİD UYGULAMALAR ÇÖKTÜ MÜ, SORUN NE?

Android sürekli olarak duruyor hatası için Google, hatanın Android System Webview'den kaynaklandığını kabul etti. Söz konusu hataların özellikle Samsung Galaxy kullanıcılarını etkilediği ama Android genelinde bir sorun olduğu bildirildi. Google sözcüsünden yapılan açıklamada, "Android'deki WebView'ın bazı uygulamalarda çökmeye sebep olduğunun farkındayız. Bu sorunu çözmek için çalışıyoruz" dedi.

ANDROİD UYGULAMA DURDURDU HATASI ÇÖZÜMÜ!

Android yüklü telefonlarda uygulamaların kendi kendine donması kullanıcıların sorun yaşamasına neden oldu. Özellikle Twitter, Gmail ve Instagram’ın mobil uygulaması gibi çeşitli uygulamalarda sorun yaşanıyor. İnternet içeriğinin uygulamada görünmesini sağlayan arayüz Android System Webview'dan kaynaklanan hatayı iki şekilde çözebilirsiniz:

Birincisi uygulamayı telefondan kaldırmak. Ancak bazı telefonlarda bu seçeneğin bulunmadığı gelen şikayetler arasında. Ayrıca daha sonra yeniden uygulamayı indirmeniz gerekecek.

İkinci seçenek ise uygulamayı geçici olarak durdurmak. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Ayarlardan, Uygulamalar bölümüne gidin. Android System Webview'ı bulup açın. Sol altta Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın. Eğer bu seçeneği göremiyorsanız sağ üstteki üç noktaya tıklayıp güncellemeleri kaldır seçeneğini de kullanabilirsiniz. Uygulamayı devre dışı bırakın.

ADIM ADIM ANDROİD DURDU HATASI ÇÖZÜMÜ

-Ayarlar>Uygulamalar>Android Sistem WebView'a tıklayın.

-Açılan sekmede üst kısımda bulunan üç noktaya tıklayın.

-Güncellemeleri kaldırı tıklayın.

-İşlemi onaylayın ve telefonunuzu yeniden başlatın

Bu bahsettiğimiz işlem aşağı yukarı neredeyse tüm Android telefonlarda benzerdir. Sadece güncellemeleri kaldırmanız yeterli. Eğer Android WebView uygulamasını devre dışı bırakırsanız, birçok uygulamada sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer bu işlem işe yaramazsa, Chrome tarayıcısının güncellemesini kaldırabilirsiniz. Ancak bu durum Android 10'un altındaki Android sürümleri için geçerli.

ANDROİD UYGULAMA DURDURDU HATASI İÇİN DİĞER ÖNERİLER

-Uygulama verilerini temizlemek,

-Uygulamayı silip yeniden yüklemek,

-Telefonu kapatıp açmak,

-Fabrika ayarlarına döndürmek.

ANDROİD SORUNU HANGİ TELEFONLARDA GÖRÜLDÜ?

Xiaomi, Samsung, Huawei, Oppo ve LG gibi android tabanlı telefonları kullananlar, 'Google sürekli olarak duruyor', 'Google play hizmetleri durduruldu', 'Android uygulama durduruldu' ve 'Google Play hizmetleri durmaya devam ediyor' hataları nedeni ile uygulamalara erişim sağlayamıyor. Bu durum, dünya genelindeki kullanıcıların hemen hemen tamamında görülüyor.