hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Android uygulamasında silme özelliği getirdiğini duyurdu

  Android uygulamasında silme özelliği getirdiğini duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Google sözcüsü yaptığı açıklamada, “Şu anda bu özelliği Android için Google uygulamasında kullanıma sunuyoruz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulamayı kullanan herkesin kullanımına sunulmasını bekliyoruz” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özellik ilk olarak eski XDA Developers baş editörü Mishaal Rahman tarafından fark edild. Ardından bir Verge editörü bu özelliği telefonlarda da gördüğnü belirtti. Özelliği görmek için Google’ın Android uygulamasını açın, profil resminize dokunun ve “Son 15 dakikayı sil” seçeneğini arayın. Bu özelliğin Android uygulamasına geçmesi biraz zaman aldı denebilir.

  Şirket, özelliği ilk olarak Mayıs ayında Google I/O’da duyurdu ve Temmuz ayında Google’ın iOS uygulamasına getirdi. O sırada şirket, uygulamanın Android sürümüne 2021’de bu özelliği sunacağını söyledi, ancak bir nedenden dolayı şirket bu son tarihi kaçırdı. Google’ın özelliği masaüstüne getirmeyi planlayıp planlamadığı belli değil.

  Mayıs duyuru yayınında şirket özelliğin hangi platformlarda kullanılabileceğini belirtmedi. Temmuz ayında Google, özelliğin yalnızca iOS ve Android uygulamalarına geleceğini söyledi. Android cihazlarda geçmişi silme özelliği devrimsel nitelikte bir gelişme değil ancak kullanıcıların işini bazı açılardan kolaylaştıracaktır. Özellik android cihazlarda nasıl fark yaratacak bekleyip göreceğiz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow